N T We vervolgen onze weg over het grind pad. Aan de overkant van de sloot werden destijds de bezoekende sup porters door de ME voortgejaagd. Niet zelden belandde hierbij een enkele sufferd in de sloot. Uiteraard was dit ook een ideale plaats om met stenen of kluiten aarde te gooien. Op de sportparken Voorland en Middenmeer deden op zaterdag en zondag de pupillen extra hun best. Het spelen onder de rook van De Meer was natuurlijk een extra stimulans. Niettemin zijn maar weinig Ajacieden hier hun carrière begonnen. Kofi Mensah begon ooit bij Voorland, Hennie Meijer bij DJK (nu Fortius) en Stanley Menzo speelde in zijn jonge jaren voor het ooit roemruchte Zeeburgia. Freek de Jonge speelt overigens ook voor deze club. De meest succesvolle Ajacied die op dit sportpark zijn car rière begon is Dennis Bergkamp, die bij Wilkracht SNL zijn eerste stiftjes liet zien. Het zal niet lang geduurd hebben voor hij verkaste naar de velden achter De Meer. Ook hier was altijd veel publiek te vinden. De jeugd van toen speelde nog frank en vrij en dat was misschien nog wel mooier dan het eerste. Liep het voor de Ajax-jeugd niet zoals het moest dan was er altijd nog de scheidsrechter. In ruil voor gratis koffie of een broodje bal in de kantine wilde hij Ajax wel een dubieuze strafschop toekennen of een zuiver doelpunt van de tegenstander wegens buitenspel afkeuren. Winnen van Ajax was sim pelweg onmoge lijk. Voor we het sport park verlaten kijken we nog even naar links. Daar zien we de Jaap Edenhal. Zoals bekend heeft Sjaak Swart hier een restaurant. Een goede gelegenheid om langs te gaan is wan neer er geijshockeyd wordt. Bij de wedstrijden van de Boretti Tigers zijn altijd veel Ajacieden te vinden. Hiermee lijkt een traditie in ere hersteld, want in de tijd dat IJshockeyclub Bisschop nog in de Edenhal speelde, zaten er ook altijd veel AjAX Dame Na f. C, 28" mJF AjAX Dame N J, C. Ballon Jè Na de beklimming van de twee nu volgende bruggen, waarvan de laatste, de Schellingwouderbrug, zelfs tot de buitencategorie behoort, wordt het definitieve bergklassement opgemaakt en krijgt de winnaar de bolletjestrui. Onderweg zien we overigens ook nog het bedrijf Ajax Brandwering en rijden we door een onguur stukje niemandsland waar de F-Side (Patijn opgelet!) 's nachts zijn coke deals sluit. Daarna fietsen we Schellingwoude in. Even voorbij de Oranjesluizen zien we links van ons de voetbalvelden waar Edgar Davids en Patrick Kluivert ooit begonnen, namelijk die van sc Schellingwoude. Na een fusie F-Siders op de tribu We fietsen nog een stukje door de Watergraafsmeer en wel volgens de route zoals die ook ooit door een flin ke groep F-Siders gelopen is, toen zij na een Ajax - FC Utrecht de aan hang uit Utrecht (die bijgestaan wer den door aanhangers van FC Den Haag) achtervolgden. Die wer den vanaf Sportpark Voorland met stadsbussen naar het Muiderpoortstation ver voerd. De achtervolging betekende een lange sprint van De Meer naar het station. We fietsen achtereenvolgens over de Radioweg, langs Gallileïplantsoen 64 (waar Louis van Gaal opgroeide) en de Archimedesweg. In de Molukkenstraat vin den we op nummer 88 het voormalige sigaren- en sigarettenmagazijn van Bertus Hoogerman. Hij speelde tussen 16 sep tember 1956 en 2 maart 1965 167 wed strijden voor Ajax waarin hij als verdediger niet tot scoren kwam. In de Molukkenstraat bevond zich ook ooit het Ajax-café Leen Ajax. We slaan rechtsaf de Niasstraat in en fietsen richting Zuiderzeeweg. de ajax ster nr. 29 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 43