latufÈHv;. Is 'O* SC* I»T>Tnc »it*ï>us' We verzamelen tot 13.00 uur bij Het Praathuis, een oer-Ajax-café gelegen aan de Brinkstraat 123 in Betondorp. Menige overwinning is hier uitbundig gevierd alsmede de behouden thuiskomst na een verre uitwedstrijd. Ook is hier wel eens een nederlaag naar het rijk der vergetelheid gedronken en een enkele traan weggepinkt. Bij Betondorp denkt eenieder automa tisch aan Johan Cruijff. Het spreekt vanzelf dat we op ons rondje door het dorp een paar van de grootste toe ristische trekpleisters van Amsterdam aandoen. Op nummer 32 in de Akkerstraat vinden we het geboortehuis van nummer 14. Dat zijn ouders hier een groentewinkel hadden is basiskennis die iedere Ajacied paraat moet heb ben. Na twee keer rechtsaf te zijn geslagen vinden we in de Weidestraat op nummer 37 het huis waar Johan van 1959 tot 1968 woonde. Daarna betrok hij met Danny een bescheiden stulpje in Vinkeveen, gelegen aan de Uitweg op nummer 11. Vanwege de matige conditie van de redactie heb ben wij gemeend deze toch wat afgelegen trek pleister niet in de route op te moeten nemen. Om de stemming erin te krijgen zou het leuk zijn in de Weidestraat voluit Johan Cruijff, wie kent hem niet...' in te zetten. Bovendien brengt dat wat leven in de brou werij in dit openlucht- Bobby op de Middenw De Akkerstraat in reeds lang vervlogen tijden Op de koffie bij Moeke... museum. We verlaten Betondorp via de Zaaiersweg. Hier staat de Groen van Prinstererschool waar Johan op het plein het spelletje leerde. De overkant van de Middenweg biedt een trieste aanblik. Mensen die het hier te kwaad krijgen kun nen in de bezemwagen stappen of zich bij de redactie melden voor een stevige pep talk. Misschien is hier wel het moment aan gebroken om al fietsend herinneringen op te halen aan de tijd dat hier het mooiste voetbalstadion ter wereld stond. We passeren de plek waar eens de keer- lus van Lijn 9 lag. Menigeen zal zich kunnen herinneren dat op de instaphalte vaak al de eerste tl-buizen sneuvelden. Als de tram zich in bewe ging zette, werd het 'Hoempa, hoempa, hoempapa, hoempa, hoempa, hoempa pa' ingezet en dreigde de vering van de tram het te begeven. De halte bij de Kruislaan werd zelden gehaald, omdat de ME zonodig onze feestvreugde moest vergallen en iedereen de tram uit sloeg. Fietsend over het Voorlandpad zien we rechts van ons de overblijfselen van wat ooit de Ajax-par- keerplaats was. Ooit de ideale plek om een geslaagde glippoging in te zetten. Een mis schien niet zo beken de, maar gouden truc was om je bij de ingang van de gezin stribune aan te slui ten bij de pupillenelf- tallen die dat vak bevolkten. Je ging er een beetje als leider of begeleider bijs taan, liep met een uitgestreken smoel werk langs de kassa en geen haan die ernaar kraaide. De puristen zullen zeg gen dat dit een nogal zakelijke manier van glippen is, maar voor

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 41