AJAX 2 DE GRAAFSCHAP 1 FC TWENTE 0 AJAX 0 bevinden zich dan al op de omloop. Machlas haalt de bal snel uit het net waarna er een opstootje ont staat. Hij krijgt geel, onbegrijpelijk. Weer toont een scheidsrechter aan absoluut geen gevoel voor de wedstrijd te hebben. Pas na deze gele kaart wor den de Ajaxspelers echt een beetje agressief. In de rust is het een puinzooi op de omloop op Zuid. Foodies dicht, toch niet te vreten. Opa Spoor raakt licht gewond als gevolg van de ronddwarre lende Arenakaarten en moet zich laten verzorgen. Na het pauzenummer blijkt dat Ajax weinig heeft te duchten van Co's mannen. Knopper scoort mooi uit een vrije trap waarna Dani de wedstrijd definitief beslist. Eindelijk weer eens drie punten. ZONDAG 20 FEBRUARI, 14.30 UUR Machlas (7), Dani (23) Vaissanen (4) Aantal Ajacieden: 32.500 Ajacied of the match: Sonny Silooy Het lijkt wel een reünie van het oude tweede van Ajax. De superboeren herbergen veel oud- Ajaxspelers. We zijn inmiddels aanbeland bij veld nummer 189. Veld 190 is al ingezaaid. Ajax begint weer met een achterstand. Winter dekt niet goed bij een voor zetje vanaf de flank, Grim is kansloos: 0-1. We raken er al aan gewend. Nikos maakt al lekker snel 1-1 uit een scrimmage. Hij is lekker op dreef zo langzamerhand. Daarna prikt Dani mooi de 2-1 in de uiterste hoek en is het wachten op meer. Intussen wordt Ajax voor de zoveelste maal dit seizoen een penalty onthouden. Ook Luyten marchandeert zich helemaal gek. Ajax mist nog een groot aantal kansen. In de rust krijgt de dorstige Opa Spoor niet eens de kans zijn vorige week opgeraapte Arenakaarten in te wisselen. De service in de Arena laat te wen sen over. Opzichtig proberen een paar verdwaal de ME'ers nog wat te provoceren. Mislukt dus. In de tweede helft hetzelfde beeld als in de eer ste. Ajax redelijk spelend, maar mist veel kansen. Pipo komt voor Machlas. Niemand begrijpt de wis sel, maar Machlas bleek achteraf een beetje ziek te zijn. Dan komt er een overtreding van Kiwoe op de mid- En we zwaaien met z'n allen naar Silooy! denlijn. Geel denkt iedereen. Rood vindt de vre selijke Luyten. Later op de avond zien we op Studio Sport wel tien van deze overtredingen, allemaal met geel beloond. Maar ja, als je Kiwoe heetZijn we ook weer een paar weken kwijt. O ja, nogmaals bedankt, Cootje! ZONDAG 5 MAART, 14.30 UUR Aantal Ajacieden: 660 Dieptepunt: het bij lange na niet volle Ajaxvak, terwijl er nog diverse Ajacieden uiten stonden Weer wint Ajax geen uitwedstrijd, de laatste uit- overwinning was die op AZ, en dat is heel lang geleden. Ajax speelt desondanks geen slechte wedstrijd. Het spel ziet er in ieder geval beter uit dan in de voorgaande wedstrijden. Verlaat speelt voor Chivu (geschorst) en Baba voor Laudrup (geblesseerd). Op enkele korte periodes na dic teert Ajax de wedstrijd. Alleen: de kansen wor den niet benut. Machlas mist er een paar en ook Dani heeft er één voor het intikken. Verdedigend zit het allemaal snor vandaag. Vooral Verlaat speelt een uitstekende wedstrijd. Voor de derde keer dit seizoen houdt Grim de nul. Het doel punt dat Ajax juist vandaag zo goed kon gebrui ken wilde er niet in. Opa Spoor ontving in de trein een blijde bood schap uit Heerenveen. Zo werd het toch nog een aardige dag voor Ajax. de ajax ster nr. 29 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 39