GAME door Opa Spoor psv 4 AJAX 0 AJAX 3 WILLEM II 1 DONDERDAG 10 FEBRUARI, 20.00 UUR van bommel (6), van nistelrooy (13,16,84) Aantal Ajacieden: 829 Dieptepunt: 90 minuten Voor de wedstrijd waren er in sommige kranten zowaar wat optimistische geluiden te horen over de wedstrijd tegen psv. Had Ajax immers niet met 3-1 van Cambuur gewonnen? Het werd een kort wedstrijdje zeg: 14 minuten duurde het "gevecht" met de gloeilampen. Toen was het 3-0 en over. Ajax liet zich gewillig naar de slachtbank leiden door een heus niet zo veel betere tegenstander. De tegenstander had alleen één ding wat Ajax niet had: agressie! Agressie die Wouters er blijkbaar niet meer in krijgt. Ook het tactisch "plan" sloeg helemaal nergens op. Ajax begon notabene de eerste 5 minuten op de helft van de tegenstander. Leuk tegen Cambuur, niet tegen psv, dat dit allemaal heerlijk aankeek en daarna met een counter direct kon toeslaan. Foutje Fred. Ajax had natuurlijk vanuit de verde digende stellingen moeten beginnen en psv lek ker het spel moeten laten maken. Iets dat ze in eindhoven het liefst niet willen in een wedstrijd als deze. Jol toonde zich weer een internationale "TOETscheidsrechter door eerst een buitenspel- doelpunt toe te kennen en daarna een schwalbe met een penalty te belonen. Engerd nistelrooy valt wel heel erg snel. Het schijnt dat hij graag naar bayern münchen wil. Ongetwijfeld was psv- Ajax door Jol als een zeker eentje ingevuld. In 90 minuten "voetbal" schiet Ajax NUL maal op het doel van Waterreus, die na de wedstrijd niet eens een douche hoefde te nemen. Ajax pleeg de een collectieve wanprestatie. Ondanks die wanprestatie blijven de Ajax-supporters maar zin gen. De gezangen zijn niet echt complimenteus voor de spelers van Ajax. psv blijkt geen suppor ters te hebben. Zelden meegemaakt dat een 3-0 voorsprong in een topwedstrijd zo'n serene rust kon veroorzaken in een stadion. Na afloop verklaart Wouters zich in de steek gelaten te voelen door de spelers. Nou Jan: wij voelen ons in de steek gelaten door jou. Had lek- 38 ker thuis gebleven! Ver na afloop van de wedstrijd overheerst nog steeds de gelatenheid onder de Ajax-supporters. De afbraak van ons Ajax gaat maar door en door en door. Wie kan dit stoppen? Een groepje Ajax-supporters probeert dit in ieder geval door bij de Arena de spelersbus op te wachten en een poging te doen spelers en tech nische staf duidelijk te maken dat het zo toch echt niet langer kan. De enige echte actie van Ajax- zijde, die avond. ZONDAG 13 FEBRUARI, 14.30 UUR Machlas (41), Knopperi (56), Dani (67) Abdellaoui (36) Aantal Ajacieden: 33.000 Veelgehoord: Cootje bedankt! En de Arena wordt maar leger en leger. Jammer, want juist op deze anti-Kales dag zou eigenlijk iedereen aanwezig moeten zijn. Kales zegt nog steeds vertrouwen te hebben in Jan Wouters. Dat zegt alles over het intellect van deze oude rol stoelbasketballer, maar ook alles over Jan Wouters. Heel de wedstrijd is het onrustig in de Arena. In die onrust komt Ajax weer eens op achterstand. Ajax krijgt tegenwoordig meer penalty's tegen dan mee: 0-1 Vierklau heeft het veld dan al geblesseerd verla ten. Jammer. Dan bewijst Nikos zijn klasse. Laudrup zet voor, Nikos stapt uit de schaduw van Gentile en kopt prachtig de 1-1 in. De meeste supporters op Zuid En draai je rug, maar naar 't bestuur (Foto: Hans)

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 38