o MEWW T V Het OFA-nieuws valt niet onder de redactionele veratwoording van DAS Onafhankelijke Fanclub Ajax Postbus 14656 1001 LD Amsterdam http://www.ofa.nl ^^e-mail: info@ofa.nl combi's hierbij centraal. deze twee pagina's zullen wij je informeren over ontwikkelingen op supportersgebied waarbij de O FA de afgelopen weken jullie belangen heeft behartigd. Natuurlijk staan de acties rondom de Actie tegen risico-wedstrijden/combi Met supporters van andere clubs strijden wij inmid dels al zes maanden actief om het aantal combi's te verminderen. In december 1999 hebben we als supporters via de BOVS (landelijke vereniging van supporters) met de KNVB afspraken gemaakt om in de toekomst het aantal combi's tot een minimum te beperken. De afspraken zijn in de vorm van een petitie aangeboden aan de minister van Binnenlandse Zaken, Bram Peper. Tijdens de win terstop bleken de mooie woorden en goede voor nemens van generlei waarde. Een aantal burge meesters heeft zich niets aangetrokken van het advies van de KNVB om het aantal risicowedstrij den tot een minimum te beperken en ging vrolijk door met het bestempelen van voetbalwedstrijden als risicowedstrijd. Met supporters van andere clubs hadden wij afgesproken dat we in actie zou den komen, bij de eerste afwijking van het conve nant wat met de KNVB was overeengekomen. De acties zouden daarmee een landelijk karakter krij gen. Ajax-supporters in Tilburg De wedstrijd Willem II - Feyenoord was door bur gemeester Stekelenburg tot risicowedstrijd bestempeld en was daarmee de eerste wedstrijd na de winterstop die niet voldeed aan de eisen die we als supporters hadden gesteld. We hebben toen besloten om Ajax-supporters op te roepen om vreedzaam te protesteren in Tilburg. In de week voorafgaand aan de acties hebben we regelmatig contact gehad met de gemeente Tilburg om hen ervan te overtuigen dat onze actieplannen vreed zaam waren, maar dat daarvoor ook de medewer king van de gemeente Tilburg noodzakelijk zou zijn. Op zondagochtend waren we nog bevreesd voor een fiasco. Op het Stadionplein stonden we om half negen met drie personen. Fliermee zouden we in Tilburg toch wat moeite hebben om onze acties uit te voeren. We hadden immers gerekend op onge veer 100 supporters. Gelukkig meldde zich tegen negenen nog een groep supporters op het plein. Bij het verzamelpunt Arena, waar een bus vertrok, was nog een aantal supporters met de auto geko men. Samen met de supporters die zich onderweg hebben aangesloten waren we uiteindelijk met de beoogde 100 personen. Bij aankomst in Tilburg werden we verwelkomd door de ME en de pers die al enige tijd op ons ston den te wachten. De snelweg was reeds afgezet zodat we meteen konden beginnen met het uitde len van de flyers waarop we aan de automobilis ten uitlegden wat het doel van onze actie was. Niet iedere automobilist was even enthousiast. Andere grepen het oponthoud aan als excuus om later bij hun schoonmoeder te komen. Uiteindelijk was het voor ons een geslaagde actie waarbij we duidelijk hebben kunnen maken, waarom we als supporters tegen de combi zijn. Ajax-supporters bijna in 's-Hertogenbosch Een week na de actie in Tilburg stond de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax op het programma. Ook bur gemeester Rombouts van 's-Hertogenbosch had de combi uit de kast getrokken terwijl deze wed strijd geen risicowedstrijd is zoals overeengeko men met de KNVB. Dit betekende dus automatisch dat er acties zouden plaatsvinden in 's- Hertogenbosch. Om te voorkomen dat Ajax-sup porters in 's-Hertogenbosch 'vogelvrij' zouden zijn, waarbij we bij het eerste bevel van de plaatselijke ME-commandant om te verspreiden een charge kunnen verwachten, hebben we een demonstratie vergunning aangevraagd. Met deze vergunning op zak zou het voor de ME een stuk moeilijker zijn om ons te verdrijven en ons de toegang tot de stad ont zeggen zou helemaal onmogelijk worden. We demonstreren namelijk om ons ongenoegen te uit ten en dat is een grondrecht dat iedere Nederlander heeft. Een ander voordeel van het aanvragen van een demonstratievergunning is vol gens ons dat de acties rustiger verlopen. Uiteindelijk wil je laten zien dat je als supporter met de vrijheid van deze manier van reizen kunt omgaan. Het laatste watje wilt is 's-avonds in het journaal of de volgende dag in de kranten rennen de en/of stenengooiende supporters te zien. Burgemeester Rombouts had vele nachten nodig om een besluit te nemen. Ook op telefoontjes van ons reageerde hij niet. Dit was dus totaal anders dan de medewerking die we van de gemeente Tilburg hadden gehad. Wel ontvingen wij een fax van de gemeente waarin werd vermeld dat met name de aanhang van FC Den Bosch niet ver trouwd werd door de gemeente. Om de Ajax-sup- 30 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 30