beneden zou storten, dan vind ik het prachtig. Frank Kales Ik ken de man amper, maar wat ik nu al van hem weet is dat het een grote eikel is. Hij over heerst in het hele beleid. Wat hij doet is altijd ten nadele van de supporters en niet in het belang van de club. Geen vrije kaartverkoop. Van uitwedstrijden combiwedstrijden laten maken, het logo wat gewoon niet klopt. Ik wil gewoon mijn oude logo terug, het nieuwe is een leegte. En wat we nu krijgen, ik moet er bijna van braken en kan het niet eens uitspreken (adidas, red.), daar heeft feyenoord jaren in gelopen. Het was vroeger het goedkoopste van het goedkoopste. Je zal straks zien dat als een shirtje nu veertig gulden kost, je er straks tach tig voor moet betalen. Het is de schuld van Kales en de hele staf dat Ajax te commercieel is geworden. De verandering van De Meer naar de Arena is een grof schandaal. Had verdom me gewoon het Olympisch Stadion opgeknapt voor Ajax, dan had je ook nog een fatsoenlijke grasmat gehad. Clubliefde Dat gaat heel ver, maar het geldt eigenlijk alleen nog voor supporters. Van de spelers valt het mij zwaar tegen. Vroeger kon je gewoon praten met een Peter Boeve, een Tscheu la Ling en een Tahamata. Zij mengden zich onder de suppor ters. Dat is nu niet meer. Ik was vroeger gek van Lerby, maar Lerby kende mij wel. Tegenwoordig houden de heren zich afzijdig en zijn nog te beroerd om even naar het vak te lopen. Waar vroeger de bloemen over het hek werden gegooid en handen werden geschud, komen ze je nu in je porem aankijken zo van "jöh, de mazzel". Bij de spelers draait alles om het geld. En dat is jammer. De afstand is veel te groot. Je zou meer open dagen moeten orga niseren waar supporters met de spelers in con tact kunnen komen. Je kan ze vragen stellen, interviewen of desnoods een hand geven. Maar niet zoals in de RAI waar een bus doorheen rijdt en waar mensen met lijstje en foto's om hand tekeningen moeten gillen. Wat is dat voor een debiele toestand? 100 jaar Ajax Werelds! Het is een mijlpaal in de geschiede nis van de club, dat groot gevierd moet worden met veel F-Side-vrienden en heel veel vuur werk. Elke supporter die ooit in De Meer is geweest zou er bij moeten zijn. Dat is wat ik hoop, maar het zal waarschijnlijk anders wor den. Afzijdigheid achter het beton en suppor ters zoek het maar uit. Je kan een boek kopen en een mok krijgen. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 29