gebeuren nog steeds dingen bij feyenoorders die we weten te wonen. Ondanks de leeftijd die we hebben steken we hun autobanden lek en dagen ze uit. Soms gooien we de ramen er bij ze uit of zetten de auto op kistjes. Als we terug komen en we drinken wat, dan zijn we trots op de dingen die we hebben uitgehaald. Dan zeg gen we tegen elkaar "I'm a fucking hooligan". Plakboek Ja, die heb ik bijgehouden vanaf mijn negende jaar. Het zijn rellenboeken met krantenknipsels over rellen bij Ajax maar niet over de wedstrij den. Ik interesseer mij er van jongs af aan voor en heb nu vier plakboeken vol met rellen. Het is een soort vastlegging voor later. Af en toe halen we dingen uit met de bedoeling om in de krant te komen. We zijn bij Fortuna Sittard een keer bij een zwembad terecht geko men om wat te drinken. Op een gegeven moment weigerde men ons verder te tappen. "Wordt hier niet getapt dan", vroegen wij, "daar krijg je problemen mee" en even later sloegen we de mensen van het terras af en sloopten het Tatoeage Op mijn elfde heb ik mijn eerste tattoo laten zet ten. Er is een periode geweest dat tattoo's enorm in waren bij Ajax. iedereen nam er steeds meer. Bij mij zat het oude logo al snel op mijn rug en later heb ik het hooli ganlogo op mijn arm laten zetten. Verder heb ik een tattoo van Ajax, F-Side, Mokum Hooligans en het oude logo. Het is een stukje van mijn per soonlijkheid en het past bij mijn leven. Als het slecht met mij ging reageerde ik mij af door een tattoo te zetten. Ik heb er nu totaal achttien en vind het schitterend dat de nieuwe generatie ook Ajax-tattoo's heeft. Van bulldogs tot en met Amsterdamse kruizen, dat was er vroeger allemaal niet. Gevangenis Ik heb bijna een jaar gezeten voor mishande ling, openlijke geweldpleging en heling. Daar ben ik tot rust gekomen. Ik heb er veel kunnen nadenken en heb mijzelf toch wat kunnen ver anderen. Toch ben ik er slechter uitgekomen dan ik er in ging. Soms kijk ik er wel positief op terug, omdat je door de saamhorigheid in de gevangenis altijd op elkaar kon terugvallen. Je werd niet genaaid, zoals soms in de gewone maatschappij. Daar wordt je door iemand, waar van je denkt dat het een vriend is, gewoon genaaid. Eén van de redenen dat ik naar Ajax ga is de saamhorigheid met de jongens. Al kan ik niet naar de wedstrijd, dan ga ik toch vóór de wedstrijd even kijken om de jongens te zien, om ze een hand te geven en een pilsje met ze te drinken. zwembad. Op dat moment wilden we gewoon de publici teit halen en op TV komen. Mijn ouders hebben vaak gedacht als ze mij op TV weer een andere tribune op zagen gaan: "daar heb je hem weer". Ik ben er trots op. Angst Ja, ik ben wel eens angstig geweest zoals bij Den Haag toen het in 1987 gestaakt werd. Het was een zware oorlogssituatie. Ze begonnen met de spandoeken van de hekken weg te trek ken en dat ging wederzijds. Het liep later volle dig uit de hand. Van alle kanten was er narig heid, het was allemaal zeer benauwd. Ook bij feyenoord ergens in 1986 moesten we een keer kiezen tussen de stenen of de politie. Een jon gen werd neergestoken op het voorplein. Toen had je dat soort situaties omdat je dwars over dat plein moest lopen. Toen ik een jaar of twaalf, dertien was ging ik met Wietse mee naar Sparta - Ajax. We gingen naar een snackbar ergens bij Spangen en op een gegeven moment werd het steeds drukker om mij heen. Opeens stonden er allemaal feye noorders achter mij. Het was helemaal vol. Een gozer zei "hé kankerjood". Van mijn maat pak ten ze zijn sjaal af en ik kreeg een onstuimige klap voor mijn harses. In het stadion stonden wij beneden op de Schie-tribune. Er waren heel weinig Ajax-supporters, toen heel vak S binnen kwam. Al die liederen "feyenoord" en "hand in de ajax ster nr. 29 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 27