WHO THE FUCK Met zijn 32 jaar zouden de meest wilde haren er intussen wel af moeten zijn. Voor supporter Hans uit Haarlem geldt dit overduidelijk wat minder. Nog steeds gaat hij er prat op een hooligan te zijn die zonodig geweld niet uit de weg gaat. Hij schaamt zich er absoluut niet voor te voldoen aan het gang bare stereotype beeld van de "voetbalvandaal". Lees het openhartige relaas van een fanatieke sup porter die geen blad voor de mond neemt. Haarlem Boeren. Ik ben geboren en getogen in Haarlem, maar eigenlijk heeft Haarlem mij nooit getrok ken. Het liefst wil ik in Amsterdam wonen, want ik voel mij Amsterdammer ondanks dat ik er nooit gewoond heb. Dat komt niet alleen door Ajax. Ik ga al sinds vroeger uit op het Rembrandsplein, Thorbeckeplein, café de Munk en noem maar op. In Haarlem slaap ik alleen maar, want het is hier een boerenvolk. Als wij hier bij mij thuis een Europacup-wedstrijd kijken met jongens die een stadionverbod hebben of een keer niet kunnen, dan is het net als op het vak waar we staan. Er hangen allemaal Amsterdamse vlaggen en we draaien altijd Amsterdamse muziek, van "Rene Froger" tot "Bij ons in de Jordaan". Ajax Dat is alles voor mij, ik ben er mee geboren en mee grootgebracht. Ik ga al vanaf mijn zesde naar Ajax. Vroeger kwam ik altijd bij dikke Wietse in de winkel hier in de buurt. Hij is heel bekend bij Ajax en zat altijd op vak C in De Meer. Mijn vader zei een keer "kan dat jong niet een keer mee?" en sindsdien nam hij mij vaak mee. Ruud Geels woonde hier in de Van Nesstraat op nummer 25 en daar ben ik ook een paar keer geweest. Ik voetbalde bij EDO en belde regelmatig bij Geels aan voor Ajax-foto's en posters. Ajax is belangrijker voor mij dan een relatie en zo zal dat altijd blijven. Als ik moet kiezen tus sen een vrouw en Ajax dan ga ik naar Ajax, maar als het samen zou gaan dan zou dat prachtig zijn. Ajax pikken ze mij niet af. In zekere zin wordt Ajax wel minder belangrijk, omdat ik ook mijn vaste baan moet zien te behouden. Doordat Ajax vaak op die klotetijden speelt, mis ik soms wel eens een wedstrijd en daar baal ik vreselijk van. Op donderdag en vrijdag kom ik vaak te laat of meld mij ziek omdat Ajax heeft gespeeld. Ik ben daar al een paar keer voor ver maand, maar trek mij er helemaal niets van aan. Hooligan Ja, dat ben ik absoluut (lachend gezicht). Een hooligan is iemand die voor zijn club opkomt. Als iemand bijvoorbeeld "kankerjood" tegen mij zegt dan breek ik zijn neus, zonder na te den ken en wie het ook zegt. Ik heb netjes mijn werk, gedraag me in bepaalde krin gen en weet mij overal aan te passen. Maar zodra het uit de hand loopt gaat de knop om. Mijn omgeving accepteert het niet. Op het werk praten ze niet meer met mij over voetbal. Wel maken ze af en toe grapjes over Ajax, maar daar blijft het ook bij. Ze gaan er niet over door. De directie heeft het personeel laten weten dat ze mij niet mogen opfokken over Ajax en tegen woordig laten ze mij met rust. Ik praat op mijn werk liever niet over voetbal. Met de rellen zoals laatst op de omloop sta ik niet vooraan. Ik bekijk de situatie en zal zeker proberen om zelf ook uit te halen. Het doet mij goed als mensen bang voor mij zijn. Als mensen dingen niet leuk vin den, dan ga ik het juist leuk vinden. In bepaal de zin zet ik mij wel af tegen de maatschappij, dat zit gewoon in mij. Ook hier in de buurt 26 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 26