geweest moeten zijn De bewijslast wordt in dit geval omgedraaid, omdat de verdachte moet ziet aan te tonen een kleiner aantal vernield te hebben. Ajax reageerde ongewoon snel door te besluiten dat bij uitwedstrijden voortaan alleen nog uitkaart houders mee mogen. Alle seizoenkaart- en club- cardhouders krijgen hiermee een collectief stadion verbod voor uitwedstrijden. Saillant detail: in Ajax-Magazine beschuldigt Michael van Praag het ANP van onzorgvuldige en onbetrouwbare journalistiek. Terwijl Van Praag don ders goed weet dat de schade "slechts" 20.000 is, wordt dit bedrag doodleuk met een factor drie vermenigvuldigd. Vaag herinneren wij ons het spreekwoord van de pot en de ketel. Zo kan het ook! Met enige afgunst bekijken we de situatie zoals die tussen de FC Utrecht en de eigen supportersver eniging is geregeld. Behalve een schitterend sup portershome in het stadion, beschikt de vereniging over een slagvaardig bestuur dat met argusogen waakt over supportersbelangen. Zo probeerde psv voor de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht maar liefst 82,50 af te troggelen voor een combi-kaartje (Ajacieden betaalden onlangs het forse bedrag van 75). Direct na bekendmaking neemt de vereni ging contact op met de FC Utrecht en meldt dat alle 3000 leden opgeroepen zullen worden om uit pro test tegen dit belachelijke bedrag, zonder kaartje in een autocolonne naar eindhoven te rijden. Gezien de stand op de ranglijst zullen de supporters er geen problemen mee hebben om een plaats buiten het stadion in te nemen. FC Utrecht kan zich vin den in de kritiek op de hoge prijs en gaat met zowel psv, de spoorwegen als de gemeentepolitie in de slag om dit op een betere manier te regelen. Het verbluffende resultaat: de prijs wordt verlaagd naar 50 piek (25 voor het vervoer en 25 voor toegang). Het grootste deel van de kaarten wordt buiten de Ticketbox om verkocht, zodat de toeslag achterwe ge kan blijven. Ook doet FC Utrecht niet moeilijk over de toeslag voor de stewards. De supporters vereniging krijgt de gelegenheid om 400 kaarten onder de fanatieke achterban te verkopen. Om dit soort zaken in de Ajax-situatie voor elkaar te krij gen zou de administratie moeten worden bestormd, er zou een tot de dood leidende hongerstaking van supporters georganiseerd moeten worden en ten slotte een bomaanslag op één van de honderden Ajax-directeuren. Zembla maakt programma over Ajax-suppor- ters Een aantal supporters, waaronder de DAS-redac- tie, is in de afgelopen weken benaderd door de pro grammamakers van Zembla die een programma willen maken over het "Ajax-gevoel", of beter gezegd wat hier nog van over is. Na enkele gesprekken is er zoveel vertrouwen ontstaan in de bedoelingen van de makers, dat een aantal supporters bij wijze van hoge uitzondering mede werking heeft verleend aan het programma. De Ajax-uitzending van Zembla wordt op 4 april uitgezonden om 21.15 uur op Nederland 3 (dit valt toevallig samen met de acties in Den Bosch). I Gemor over prijsverhoging seizoenkaar ten Je moet het maar aandurven, een prijsverho ging van seizoenkaarten in het vooruitzicht stel len. Ondanks het belabberde spel heeft Ajax gemeend om voor volgend seizoen een infla tiecorrectie van 2,2% te moeten doorvoeren. Nemen we het spelpeil in acht dan is een hal vering eerder op zijn plaats. Het plan is in slech te aarde gevallen bij supporters, die (opnieuw) acties gaan voorbereiden om de verhoging ongedaan te krijgen. I 11e Ajax Supporterstoernooi In DAS nr. 24 hebben we het er al over gehad: het 11e Ajax Supporterstoernooi. De data van dit evenement zijn inmiddels bekend: op zaterdag 10 en zondag 11 juni wordt op drie velden van Zeeburgia in Amsterdam-Oost gestreden om een prachtige bokaal. Meer dan in voorgaande jaren zal de nadruk echter worden gelegd op de gezel ligheid. Organisator Dick Lindenboom stelt dat er in tegenstelling tot de laatste paar toernooien nu alleen teams mee mogen doen die een duidelijk Ajax-karakter hebben. Om niet alleen voetballers maar ook publiek te lokken zal er het hele toer nooi levende muziek aanwezig zijn. Om het wat intiemer te maken wordt het aantal meespelende teams teruggebracht tot 30. Op het moment dat dit stukje werd geschreven, was er nog plaats voor deelnemende heren teams. Opgave is erg simpel. Je stuurt een vel papier in naar: 11e Ajax Supporterstoernooi Postbus 94118 1090 GC AMSTERDAM met hierop: naam van het team, kleur tenue en naam contactpersoon inclusief adres, postcode, plaats en telefoonnummer overdag 's avonds. De inschrijvingskosten per team bedragen 150,te voldoen na nader te ontvangen bericht van de organisatie. Voor degenen die eens kennis willen maken met het OFA-bestuur en/of de DAS-redactie: zowel de OFA als DAS zullen een eigen team inschrij ven. de ajax ster nr. 29 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 25