INI4UYft kort I Ludiek protest tegen slecht spel Een kleine groep Ajax-supporters heeft op 5 febru ari tijdens de training op ludieke wijze geprotes teerd tegen het beroerde spel van de afgelopen maanden. Onder het motto: "jullie kunnen nog wel wat extra training gebruiken", werd de opgang naar het trainingsveld afgesloten met twee fietssloten. De sleutels werden hierna demonstratief de gracht ingesmeten. Jan Wouters liet na afloop weten totaal niet onder de indruk te zijn geweest. Wouters beweerde alleen ergens in de jaren '80 bang te zijn geweest, toen een Ajax-supporter zijn pitbull liet grazen op het trainingsveld. Wij konden niets anders doen dan deze handschoen oppakken en via onze internetsite supporters op te roepen om dierenasiels af te struinen voor "gratis" afhaalhon- den. Hierbij hebben wij een sterke voorkeur uitge sproken voor de wat gevaarlijkere rassen zoals mastino's, rotweilers en Argentijnse- en Braziliaanse vechthonden. Wouters zag de bui al hangen en gelastte de zaterdagtraining van 12 februari plotseling af. De DAS-redactie zit nu met de gebakken peren en zit opgescheept met enkele kennels vol met continue blaffende honden. I Dubbelspel van Ajax? Ajax zegt de acties van de supporters te onder steunen, althans Frank Kales schreeuwde het onlangs van het dak van de Arena. De vraag is hoe deze uitspraak opgevat moet worden. Is het een daad van oprechte betrokkenheid of is het slechts een opportunistisch gebaar richting de supporters? Hoe staat Ajax werkelijk tegenover de supporters acties? In de vorige DAS schreven wij over de door Ajax verleende hand en spandiensten aan de poli tie van Heerenveen, die minstens de helft van het aantal supporters per bus aangevoerd wilde krij gen. Zo werd deze combi-vrije wedstrijd plotseling toch een halve combi, omdat Ajax de kaarten aan busmaatschappij Axios toespeelde. Zoals bekend wordt er door supporters niet alleen actie gevoerd tegen de verplichte buscombi, maar ook tegen de steeds kleiner wordende vakken van de uitsupporters. Steeds minder supporters wor den in de gelegenheid gesteld om mee te reizen met de club, nog even afgezien van de bureau cratische rompslomp die hiervoor nodig is, zoals speciale uitkaarten. Het is dan ook wel erg vreemd dat enerzijds Michael van Praag, namens de KNVB, met de BOVS overeenkomt om de uitvak ken in de nabije toekomst groter te maken, terwijl aan de andere kant veiligheidscoördinator Michiel Menting namens Ajax er alles aan doet om zo min mogelijk supporters mee te nemen. Neem de bekerwedstrijd Roda JC - Ajax op 28 januari 2000. Vorig seizoen konden ruim 1500 supporters meereizen; zij konden de wedstrijd staand volgen. Dit jaar biedt Roda JC opnieuw 1500 kaarten aan, die tot ieders verbazing opeens geweigerd wor den. Michiel Menting wil niet meer dan 800 kaar ten en eist bovendien dat dit zitplaatsen zijn. Hoe serieus moeten wij Kales zijn uitspraken nemen, als zijn werknemer in de praktijk heel anders han delt? Op 31 maart speelt Ajax voor de laatste keer op Kaalheide. Wat Roda JC betreft zijn er wederom 1500 kaarten beschikbaar voor de Ajax-suppor- ters. Eens kijken wat er nu weer uit de hoge vei- ligheidshoed getoverd wordt. De leugen van de 60.000 schade Moord en brand schreeuwde Ajax na de vernie ling van 300 stoeltjes op Kaalheide. De schade bedroeg maar liefst 60.000. Dit bedrag wordt ook door Michael van Praag in het Ajax-Magazine genoemd. Een overdreven schatting, zo blijkt enkele weken later. Volgens stadionmanager Kemmerling van Roda JC is de schade "slechts" 20.000. Precies 257 stoeltjes (a 55 piek per stuk, exclusief montage) en 2 Roda-vlaggen heb ben het leven gelaten. De gesloopte stoelen worden ook in Belgische en Franse stadions gebruikt en zijn volledig "suppor- tersproof". Dit wordt door een aantal supporters in twijfel getrokken. De plastic stoelen zijn aan één bout provisorisch vastgemaakt aan een betonnen staantribune, die hiervoor bovendien helemaal niet geschikt is. Dit is niet bepaald een solide con structie. Zo verloor een wat oudere supporter zijn evenwicht en in zijn val probeerde de man zich vast te klampen aan het stoeltje. Het resultaat: één losse stoel. Zowel Roda JC als Ajax probe ren de schade te verhalen op welgeteld één ver dachte, die in zijn eentje alle stoeltjes vernield zou moeten hebben. Bij een tempo van drie stoelen per minuut zou de man, onder toeziend oog van de ME, 86 minuten aaneengesloten bezig 24 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 24