1. Langs de lijn Zingt heel het koor Niemand kan ze stoppen En ze gaan maar door Zo zingt het stadion We zijn super-Joden Ajax is de naam In heel Europa Met hun grote faam Ze winnen elk jaar een cup Want Ajax, Ajax is mijn club! 5. Onder de groene zoden Onder een blok beton Liggen veertig Italianen In het Heizelstadion Had ik het maar geweten Dan had ik meegedaan Lekker schoppen, lekker trappen Tegen zo'n kanker-Italiaan Deze kunnen we onder het kopje harde humor scharen. Dit lied was al kort na de ramp op de F-Side te horen. Dat is nauwelijks verwonderlijk als je bedenkt dat de volgende song met dezelf de melodie, al ten gehore werd gebracht zodra de kleur blauw werd gesignaleerd. 4. Zorreg, dat je d'r bij komt Bij de politie moet je zijn Je staat voor lui, voor 100.000 mensen Die je allemaal je graf in wensen Zorreg, dat je d'r bij komt Bij de politie moet je zijn Een tekst die aan actualiteit en zeggingskracht nauwelijks iets heeft ingeboet. Kan niet vaak genoeg gezongen worden!!! 3. Opa kijk die Ajax joden, Die plegen daar een brute moord Dat geeft toch niks m'n kleine jongen Het is er één van feyenoord Hiervoor geldt hetzelfde als de nummer 7 in deze lijst. 2. Cheerio, cheerio In Amsterdam zingen we zo De gaskraan is lek En m'n neus zit verstopt Maar 't geeft allemaal niks We hebben feyenoord geklopt Een klassieker die we helaas nooit meer horen. Weer een anti-feyenoord song, blijkbaar is dat toch iets van alle tijden. In plaats van 'geklopt' kan in de laatste regel ook 'geschopt' worden gezongen. Deze moet, moet, moet dus echt weer eens gezongen worden. De beginregel is weliswaar wat moei lijk, waardoor de rest van de tribune pas bij de tweede regel mee gaat zingen, maar melodie en tekst zijn geweldig. Bovendien komt in een paar regels de onlosmakelijke band tussen Ajax en F- Side op simpele doch doeltreffende wijze tot uiting. 19 Maart is een mooie gelegenheid weer eens wat van deze liederen te zingen. Dit alles onder het motto: kun je nog zingen, zing dan mee! de ajax ster nr. 29 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 21