CAN YOU HEAR THE F-SIDE SING! kun je nog zingen, zing dan mee! Dit keer in Can you hear... een twaalftal liedjes uit grootmoeders oude doos. Stuk voor stuk zijn het liedjes die vroeger op Vak F werden gezongen en die er voor zorgden dat de F-Side niet alleen de pers haalde als meest vernielzuchtige, maar ook als meest ori ginele en humoristische supportersgroep. Sommige liedjes zijn gedateerd, andere kun nen nog jaren mee. In deze Top 12 ligt de nadruk op songs die alleen op de F-Side gezon gen kunnen/konden worden. 'We are the champions' en 'You never walk alone' staan daarom bijvoorbeeld niet in de lijst. Ook een aantal recentere songs is niet opgenomen, want die kent iedereen toch al. De volgorde is enigszins willekeurig, simpelweg omdat er nauwelijks kwaliteitsverschil is. Aan de top 5 valt echter niet te tornen, dit zijn regel rechte 'evergreens'. 12. Bij ons in de Jordaan Waar de hoeren voor de ramen staan En de Amsterdamse pooier nooit verloren gaat Zolang de lepel in de geilpot staat. Inderdaad, Amsterdam is een stad om trots op te zijn, hetgeen ook mag blijken uit deze tekst. Wij veronderstellen dat de melodie wordt bekend is. 11. Als de lente komt, dan gooien wij Bommen op Rotterdam Duizend gele, duizend rode Veel gewonden, nog meer doden Wat de luftwaffe niet kan Doet de F-Side in Rotterdam Altijd leuk. Bedankt trouwens, Herman Emmink, voor je prachtige Tulpen uit Amsterdam'. Zonder jou was dit nooit bedacht. 10. Kaatje ging eens water halen In een hele diepe put Daar kwamen zeven geile joden Grepen Kaatje bij d'r kut Een geinig niemendalletje. Eigenlijk net zoiets als: 9. Johan Cruijff, Wie kent hem niet Johan Cruijff, Johan Cruijff Is een echte Ajacied Een klassieker, met dank' aan Henk en Henk voor het bedenken van deze aanstekelijke melo die. Vele namen zijn reeds ingevuld, maar alleen met Johan Cruijff zingt het echt lekker. 8. Singing Marco van Basten Marco van Basten is great He's the pride of Mokum He's scoring every game Hiervoor geldt hetzelfde als de vorige song. Alleen met Marco van Basten klinkt het zoals het hoort. 7. Zeg heb jij het al gehohohoord Er is een dooie van feyenoord En waar ligt-ie dan begrahaven In die Rotterdamse hahaven Ajax 1 heeft heeft weer gescohohoord Tegen kanker-feyenoord Een antl-feyenoord klassieker uit een tijd dat er nog sprake was van rivaliteit in plaats van vijan digheid. Vroeger werd dit lied met een glimlach om de mond gezongen. Nu zal dat nauwelijks nog het geval kunnen zijn. 6. Wat ruist er door het struikgewas. JODEN, JODEN, JODEN Dit is nauwelijks een lied, eigenlijk niet meer dan een kreet. De eerste regel is van Toon Hermans, de tweede van onszelf. Als we toch losse kreten gaan bezigen, kunnen we Zout is de kut' ook wel weer eens van stal halen. 20 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 20