adidas, de meningen Geef je mening over het nieuwe Adldas-tenue r Beter dan Nike 16 Tientallen lezers reageerden op de schetsen van de nieuwe adidas-shirts. Het geeft aan dat de kwestie van de strepen leeft onder de supporters. Natuurlijk realiseren wij ons dat er geen 100%-zekerheid is over de tenues. Desondanks hebben wij op onze internetsite een enquête geplaatst waarbij de mening van de supporters werd gepeild. Dit soort enquêtes is gratis aan te vragen op internet en wij zijn niet in staat om de uitslag te beïnvloeden. Ook is het onmogelijk om meer dan één keer te stemmen met hetzelfde email-adres. Alhoewel de opzet wetenschappelijk gezien volstrekt niet ver antwoord is, geeft het resultaat toch een indruk van hoe supporters denken over het gevoelige onderwerp van de strepen op de mouw. Toch zetten we enkele vraagte kens bij het eindresultaat, omdat het statistisch gezien onmogelijk is, dat er niemand het een prachtig tenue vindt. Enkele pogingen van de redactie om met andere email adressen de hatelijke nul weg te krijgen mislukten. Het leek erop alsof het onmoge lijk was om een pro-adidas keus te maken. Daarom voor wat het waard is het volgen de eindresultaat. Ik vind de nieuwe tenue's[1864 votes total] Geweldig, ik ren meteen naar de winkel (0) 10% Gaat wel (206) BH Getver, toch strepen op de mouwen (279) Dit is heiligerischennis, waardeloosl (1379) 11 15°; 174% Waarom? Ik heb in DAS 28 het (vermoedelijke) nieuwe shirt bekeken. Waarom moet nu ook het shirt verkocht worden? Ajax is zijn smoel al kwijt (Griekse god heeft plaats moeten maken voor een paar strepen) en na het stadion (met gras), goed voetbal en (Amsterdamse) talenten raken we ook het shirt kwijt. Wat willen ze bereiken? De club naar de klote? Als ze echt alleen maar geld willen verdienen, kunnen ze beter terug gaan naar het amateurisme. Ik denk dat dat meer oplevert. Elk talent wilde toen naar Ajax, Ajax was een begrip, een instituut. Ajax speel de voetbal zoals voetbal gespeeld moest wor den, leverde uitzonderlijke talenten en over de hele wereld was dat witte shirt met de rode baan en de Griekse god bekend. Ajax is nog altijd bekend om wat het was, Ajax verkoopt zoals het was, Ajax is een gevoel zoals het was; niet zoals het wordt! Edwin Westland, vak 424 Te grabbel gooien Ik vind het positief dat er nu eindelijk voor gekozen is om de uitstraling van het thuis-tenue ook in het uit-tenue terug te laten komen. De vette strepen op de mouwen vind ik echter ver schrikkelijk en een vorm van het te grabbel gooien van je imago. Bovendien vraag ik me af waarom zo'n shirt zo idioot duur moet zijn. Hiermee jaag je toch je supporters uit je eigen shirtjes? Mario de Witt Het is beter dan Nike, daar heb ik helemaal een klotehekel aan. Umbro was gewoon een leuke kledingsponsor vond ik, mooie shirts en trainingspakken (werd minder de laatste twee jaar). En een echt Engels voetbalmerk. Die strepen zijn gewoon kut, kut en nog eens kut! Weg ermee!! Wilko, vak 112 d a 3X ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 16