Uiteindelijk wint Napoli met 0-1"Ietwat geflatteerd", zou Hugo Walker zeggen. Na de wedstrijd nog steeds die ontspannen sfeer tussen beide supportersgroepen. Broederlijk werd er gegeten, gedronken en nagepraat over de wedstrijd. Twee wedstrijden gehad, nog één te gaan. 15 januari: Bologna-Bari1-0 Niet echt een wedstrijd waar je normaal gesproken heen zou gaan. Maar wij hadden dan ook een excuus. We zijn op bezoek geweest bij Andrea, de voorzitter van de Ajax fanclub Bologna. Onmiddelijk vallen bij binnenkomst de vele Ajax-shirts op die in de gang hangen. Ach, eigenlijk hangt het hele huis vol met Ajax-arti- kelen en ook de klompen aan de muur vertellen je dat hier iemand woont die absoluut in het ver keerde land is geboren. Na een echte heerlijke Italiaanse maaltijd gingen we naar Andrea's tweede grote liefde: Bologna FC 1909. Er werd afgesproken bij vrienden van Andrea die lid zijn van de supportersgroep Capottati. Later hier meer over. Bij het stadion aangekomen bleek het behoorlijk druk te zijn. Van buitenaf ziet het stadion er prachtig uit. Het lijkt op een oude Arena, maar dan een echte. Helaas ziet het er, eenmaal binnen, een stuk minder uit. Welgeteld één overdekte tribune en om het veld de 'beruchte' atletiekbaan. Wij zaten op de Curva S. Luca, naast het uitvak. De fanatieke (recht se) supportersgroepen van Bologna bevinden zich op de Curva Andrea Costa. Zo heb je de Mods, Ultras Forever, de al eerder genoemde Capottati en, geen geintje, de Bad Girls. De Capottati heeft als teken een auto die op zijn kop ligt en in brand staat. Dit hebben zij te dan ken aan een uitwedstrijd bij het gehaatte, linkse Fiorentina. Tijdens één van de uitwedstrijden werden de supporters van Bologna bekogeld met 'molotovs'. Een aantal supporters raakte hierbij gewond. Als wraak werden er toen auto's in de brand gestoken die begonnen met het ken teken Fl (Firenze). En zo kwam de Capottati tot stand. Fiorentina-uit is nog steeds één van de gevaarlijkste uitwedstrijden van het jaar. Maar goed, vandaag tegen Bari. En die komen uit het ook al niet zo geliefde zuiden. De wedstrijd was van een bedroevend niveau. Gelukkig zaten we nog naast het uitvak. De Ultras Curve Nord van 't La curva del Bologna Bari zorgden nog voor enige opwinding met hun vuurwerk en vlaggenvertoon. Drie jonge mannetjes hebben de hele wedstrijd staan zwaaien met drie mega-grote vlag gen die zij nog maar net konden tillen. Een prachtig gezicht. Na de wedstrijd, die door Bologna gewonnen werd met 1-0 dankzij Signori, kregen we speldjes van de jongens van de Capottati. Na 'thuis' nog wat gedronken en gedart te hebben gingen we het mandje in. Morgen terug naar huis, helaas. 16 januari: naar huis Na een heerlijk ontbijt moesten we toch echt afscheid nemen van Andrea en zijn vriendin, twee fantastische mensen. Met de afspraak dat we elkaar zullen zien bij Ajax tegen FC Twente vertrokken we richting Amsterdam. Rijdend door de besneeuwde bergen in Zwitserland schoten de gedach ten door mijn hoofd. Waarom kan voetbal in Nederland niet zo beleefd worden als in Italië? Zijn wij dan echt zo'n nuchter volk je? Misschien kunnen we dan die nuchter heid 90 minuten lang van ons afgooien en zorgen voor een beetje spektakel tijdens de voetbalwedstrijden in ons land? Ga zelf eens naar een wedstrijd in Italië en beleef het zelf. Ga dan niet naar een 'gevestigde' club zoals Juve of Milan, maar ga eens naar een wat kleinere club zoals Genoa, Sampdoria of, als je in het zuiden bent, naar Salernitana. Je wordt er met open armen ontvangen, echt. Een absolute aan rader. Ciao, John (vak 126). de ajax ster nr. 29 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 13