Winterst(r)op in Italië De winterstop is voor een voetballer misschien ideaal maar voor de ware voetballiefhebber een strop. Wekenlang kijk je op zondagavond naar veldrijden, langlaufen en andere vage sporten. Wat een drama. Toch heeft de lange winterstop in ons land ook z'n voordelen. Er is tijd genoeg om een bezoekje te brengen aan één van de vele interessante buitenlandse com petities. Zo besloten wij (Hans, Henk, Bart en John) om naar Italië te gaan. Hieronder een reisverslag 13 januari: Juventus-Lazio Roma: 3-2 Om acht uur 's ochtends verlieten we Amsterdam, richting Italië. De planning was om twee wedstrijden te bezoeken. Hoe anders kan het lopen. Halverwege Duitsland werd er lache rig gevraagd of er donderdagavond geen wed strijd was. De V.l. bracht uitkomst. En wat bleek? Juve-Lazio voor de beker. Geen twijfel mogelijk. Daar moesten we ook heen. Bij Stadio dell Alpi aangekomen moesten er nog wel kaartjes gere geld worden. Dit bleek geen enkel probleem. Niks clubcard. Gewoon in de rij voor je kaartje. Eenmaal in het stadion bleken er meer span doeken en vlaggen te hangen dan dat er toe schouwers waren. Toch maken de 10.000 Tifosi meer kabaal dan een volle Arena. Vooral de fanatieke supportersgroepen Black and White Fighters en de Irriducibili, die zich achter beide doelen ophouden, zingen en trommelen er rus tig op los. Ja, zo kan het dus ook. In de rust zorgt een jonge Juve-fan voor de nodige hilariteit. De 'geglipte'jongen schakelt met één schijnbewe ging een steward uit, die finaal onderuitgaat. Helaas rent hij daarna rechtstreeks in de armen van een steward van twee bij twee meter. In de tweede helft zorgen de Tifosi van Lazio voor veel verbazing. Lazio komt terug van een 3-0 ach terstand tot 3-2. Dit was reden genoeg voor de Lazio-fans om hun bovenkleding uit te doen en zo de rest van de wedstrijd in Tarzan-kostuum hun ploeg aan te moedigen. Even voor de dui delijkheid: de temperatuur lag rond het vries punt. Na de wedstrijd snel verder gereden naar Genua waar ons warme bedje stond te wach ten. Moe maar voldaan gingen we slapen. Morgen is er weer een (wedstrijd)dag. 14 januari: Genoa-Napoli: 0-1 Genua. De stad waar Ajax jaren geleden één van zijn mooiste wedstrijden ooit speelde. De stad die verdeeld is in twee gedeelten. Het blau we gedeelte van het rijke Sampdoria met zijn prachtige shirts, en het 'Rossoblu' gedeelte van Genoa. De club voor de arbeiders. Lopend door de stad merk je dat de mensen trots zijn op hun club. Stickers op auto's en scooters vertellen je welke club men steunt. Beide clubs spelen dit jaar in de serie B. Onze steun gaat uit naar Genoa. Na 's-middags de bestelde kaartjes opgehaald te hebben, moesten er natuurlijk ook nog de nodige supportersartikelen worden gekocht. Bij Stadio Luigi Ferraris aangekomen, viel ons meteen op dat de Genoa- en Napoli- fans vredig door elkaar liepen. Hans wist ons te vertellen dat beide supportersgroepen een vriendschapsband onderhouden. De fanatieke aanhang van Genoa bevindt zich op Gradinata Nord en heet de Fossa dei Grifoni. Tevens bevin den zich op deze tribune ook kleinere sub-groep jes zoals de Skins en de Sharks. Ook Napoli heeft een grote en bekende supportersschare. In het San Paolo-stadion bevinden zich in Curva A de Blue Tiger, Mastiffs en de grootste en oud ste supportersgroep, de Vecchi Lions. In Curva B staan de wat kleinere maar zeer fanatieke supportersgroepen Fedayn en Masseria, wat een wijk is in Napels. En zo kon het zijn dat Genoa- en Napoli-fans gezamenlijk een 'ereron- de' liepen over het veld en dat vlak voor de wed strijd. Ondenkbaar in Nederland. Verder hingen er in het stadion alleen spandoeken die gericht zijn tegen de voorzitter van Genoa, de heer Scerni. Deze man heeft het zelfs gepresteerd om de fanshop te sluiten om daarin zijn eigen reisbureau te openen. Leuk idee misschien, mijnheer Van Praag? Tijdens de wedstrijd maak ten de Napoli-fans zich nog populairder door het zingen van het Italiaanse "en wie niet springt is voor Sampdoria". Onmiddellijk staan er 12.000 man als gekken te springen gevolgd door een daverend applaus voor de Napoli-supporters. Op het veld werd er met passie gevoetbald. Kwalitatief stelt het niet veel voor, maar de sfeer maakt alles goed. 12 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 12