■<i n Sm AJAX 3 CAMBUUR 1 broodje frikadel nog beleefd vraagt of je er soms een servetje bij wilt. Dat is een wat andere gast vrijheid dan die in de Arena. Oh ja, ik mag ook nog contant betalen. Als de spelers de bus uitstappen ziet Opa Spoor alleen maar gespannen gezichtjes. Er staat wat op het spel vanavond, dat is duidelijk. In het Ajax-vak loopt een half Engels sprekende supporter met zijn arm in een mitella. Opa Spoor's vraag "hoe de fuk ar joe?" wordt slechts met wat vaag gemurmel beantwoord. Als Ajax het veld op komt, kotsen velen het net naar binnen gegooide bier al weer naar buiten. Niet omdat de Amsteltjes niet smaakten, nee: Ajax speelt in zwarte broek met zwarte kousen. Keus van Kales: we moeten alvast wennen aan adidas. We voelen ons verraden met zo'n tenue. We zien Ajax nog liever in een rode tangaslip rondlopen. Ook Oma Spoor is hier een voorstander van. "Dan maar liever een rode tangaslip" (foto: Hans) Opvallend is ook dat al de fotografen achter de goal van Grim plaatsnemen. Dat is wel eens anders geweest. Ajax begint zwak, veel balverlies, spelers die elkaar beschuldigend aankijken na weer een fout. Na een kwartier neemt Ajax zonder echt goed te spelen het heft in handen. Dat is al heel wat. Toch komt Ajax weer op achterstand door een frommel goal. Daarna doet de goedspelende Machlas datgene waarvoor hij is aangenomen: scoren uit een mooie voorzet van Jesper. Na de rust krijgt Ajax kansen om de punten mee te nemen naar Amsterdam. Laudrup had 1-2 moe ten scoren. Dani had beter door kunnen lopen dan zich theatraal te laten vallen. Niet meer doen! Ook Heerenveen krijgt wat halve kansen. Bossen toont zich een ware thuisfluiter door een actie tegen Machlas niet met een penalty te belonen, leder twijfelgeval valt uit in het voordeel van de Friezen. De 1-1 eindstand maakt ons niet echt tevreden. De spelers schijnbaar wel, juichend komen ze naar ons toe. Wouters mag weer een weekje blijven. Voor hoe lang, is de vraag. ZONDAG 6 FEBRUARI, 14.30 UUR Machlas (7), Loontjes (9, e.d.), Laudrup (14) Scharrenburg (48) Aantal Ajacieden: 26.000 Opvallend: De terugkeer van het magische Ajax-kwartiertje. En dat allemaal dankzij die actie bij het trainingsveld. Als je ze maar genoeg opnaait, kunnen ze het wel. Ajax begint zowaar met dezelfde spelers als tegen Heerenveen. In een halfgevulde Arena begint Ajax zoals vroe ger: met een snel doelpunt. Machlas scoort prachtig. Bal aangespeeld krijgen met de man in de rug, uitkappen en prachtig de bal de hoek in prikken. We gaan er eens even goed voor staan. Even later de 2-0 door een eigen doelpunt. Binnen een kwartier scoort Laudrup prachtig de 3-0 na een mooie combinatie met Dani. We zouden het leuk vinden Laudrup zo'n goal eens te zien scoren tegen een sterke tegen stander. Daarna is het over en uit. We gaan over tot de orde van de dag: aanmodderen. Nu is aanmod deren op het Arena-weiland niet zo moeilijk. Cambuur toont zich solidair en doet gezellig mee. Dat ook Zuid inmiddels gewend is aan dat gemod der blijkt wel uit het feit dat het de hele wedstrijd verder muisstil is. De energie is op. Zelfs een "Wouters rot op" kan er al niet meer af. Gelatenheid is troef bij het aanzien van de twee de helft. Cambuur schiet één keer op doel en gelijk is het 3-1. Wederom scoort een ex-Ajacied tegen Ajax, ditmaal Dennis Scharrenburg. Daarna dutten we weer verder. We winden ons alleen nog op over het gemarchandeer van scheidsrechter Braamhaar, die zich moeiteloos aanpast aan het niveau van de twee teams. de ajax ster nr. 29 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 11