ANDERLECHT 3 AJAX 0 DINSDAG 18 JANUARI, 20.00 UUR Stoica (9), Zetterberg (29), Anastasiou (53) Aantal Ajacieden: eerste helft 503 tweede helft: 321 Mooiste spreekkoor: "Jan is net zo slecht als Aad de Mos" Anderlecht tegen Ajax, kunnen we toch nog een keertje het "buitenland" in. Aangekomen in Brussel leek het wel oorlog. De Belgen waren klaarblijkelijk al aan het oefenen voor Engeland- duitsland in Charleroi. Het leek wel of iedere werkloze van de straat was geplukt en in een politiekloffie was gestopt: zoveel agenten waren er. Zelfs als Opa Spoor na de nodige pintjes zich even naar een "waterplaats" in het stadion begeeft wordt er over de schouder meegekeken. Kan lachen worden met die Engelsen. Mooie gelegenheid om het nieuwe stadion van Anderlecht te verkennen. Conclusie: Opa Spoor zou graag de Arena willen inruilen voor dit mooie stadion. Beetje kleiner dan de Arena (komt mooi uit, want dan kunnen alle salon-Ajacieden lekker thuisblijven), achter het doel sta je op een paar meter van het doel, mooie ligging in een woon wijk (zoals het hoort), gezellige cafés rond het stadion voor een lekker pintje en een stadion zonder dat smerige grijzige beton aan de binnen kant. Kortom: Ajacieden zijn jaloers op dit mooie bouwwerkje (behalve het net achter het doel). Dit is een echt voetbalstadion. Jammer dat Anderlecht, het psv van België, in dat stadion speelt, met supporters die apenge- luiden maken naar Vierklau. Ajax-supporters die banden hebben met deze club zijn net zo idioot als Ajax-supporters die iets met Barcelona heb ben. "Hoe heeft Ajax overwinterd?" vragen de aanwe zige Ajacieden zich af. Het antwoord komt al heel snel. Heel slecht. Voor een wedstrijdverslag zie Ajax tegen psv en De Graafschap tegen Ajax. Vele Ajacieden geven na de rust de pintjes de voorkeur boven de "wedstrijd" waardoor het Ajax- vak in de tweede helft beduidend leger is. De overgeblevenen zingen Wouters toe dat hij net zo slecht is als Aad de Mos. Daar zit wat in. "Voetballen, voetballen!" wordt er geroepen. Dat hebben we al maanden niet meer gezien. Ik weet niet eens meer hoe dat bij Ajax in zijn werk gaat. We zien Aad de Mos zitten, grootverdiener der afkoopsommen. Wat heeft die man een asocia le rotkop, dat zo'n iemand ooit trainer is geweest bij Ajax! Ajax kijkt toch wel een beetje naar het uiterlijk van een trainer? Na Brussel weet Opa Spoor een ding zeker: zet Wouters op de trein naar eindhoven, kan hij daar de boel vergriepen. Hij weet daar in ieder geval de weg. Mooiste moment van de avond: de Jupiterreclame vlak na het laatste fluitsignaal, we waren echt toe aan een pintje of tig. Alsof er geen dieptepunten genoeg waren geweest, zorgden Anderlecht-supporters na afloop van de wedstrijd voor nog een negatieve verrassing. Geheel onverwacht bestormde een o.a. met een moker en kettingen bewapende overmacht van "de paars-witten" een kleine groep Ajacieden die op weg was naar de beide auto's. Ook een deel van de DAS-redactie, slechts gewapend met een BIC-pen en een klad- bloc, moest het hierbij ontgelden, zodat tot niets anders besloten kon worden dan een tactische terugtrekking, waarbij enkele Belgische records op de middenafstand werden verpulverd. Voor zover er ooit sprake is geweest van vriend schappelijke relaties met de Anderlecht-fans, kunnen we vaststellen dat deze definitief tot het verleden behoren. Uitvak eerste helft (foto: Hans) de ajax ster nr. 28 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 7