REDACTIE a Ajax blijft de clubliefde van zijn supporters op de proef stellen. Na alles wat ons is afgenomen, is Ajax nu ook definitief opgehouden met goed voetballen. Vreemd genoeg is dat in de natio nale competitie nog altijd goed voor een derde plaats. Er is echter alle reden om met angst en beven uit te zien naar de tweede helft van de competitie. Na een volstrekt mislukt trainingskamp in Tunesië, de afgang tegen Anderlecht en de overbodige wedstrijd tegen een Japanse club (net als Ajax gesponsord door Mitsubishi), wachten Ajax vanaf nu teams die 'onze jongens' met huid en haar lusten. De vraag is wat er nog moet gebeuren voordat men in de bestuurskamer gaat besef fen dat het echt verkeerd gaat. Misschien is het wel goed als Ajax voor het eerst sinds mensenheu genis Europees voetbal misloopt. Dat zal immers niet zonder financiële gevolgen zijn en dat is het enige waar nog naar gekeken wordt. Misschien dat Frank Kales dan wakker wordt en net zo kracht dadig gaat optreden als wanneer het gaat om een nieuwe kledingsponsor of de zoveelste voetbal- school ergens in Afrika. Vooralsnog lijkt het erop dat het beleid nog wel even met behulp van een glazen bol bepaald zal worden (zie ook de tekening onderaan bladzijde 2). DAS zou DAS niet zijn zonder de zoveelste wereldprimeur. Dit keer 'mogen' we als eerste de nieu we Ajax-shirts presenteren (blz. 19 en 22). Zoals verwacht zitten er inderdaad drie zeer gehate stre pen op de mouw. Bedenk ook even dat bij een shirt met lange mouwen het effect nog lelijker is. Of deze primeur nog een staartje zal hebben wachten we maar af. Er bereiken ons nog steeds verhalen over stadionverboden die supporters om de meest lullige rede nen ten deel vallen. Wat te denken van een stadionverbod enkel en alleen drndat men met een glas bier over straat loopt. Waar wij als redactie een beetje van schrikken is de gelatenheid waarmee veel stadionverboden geaccepteerd worden. We herhalen nog maar eens dat een stadionverbod geen enkele wettelijke grond heeft als het niet door een rechter is uitgesproken. Neem dus een advocaat in de arm of neem contact op met de OFA. De OFA start binnenkort een proefproces voor een supporter die ten onrechte een stadionverbod heeft gekregen en aangezien er al de nodige kri tiek is geweest uit justitiële hoek op het beleid van voetbalclubs en lokale driehoeken, mag hier zeker wel iets van verwacht worden. Deze DAS voelt iets dunner aan dan jullie de laatste tijd van ons gewend waren. De redactie spaart zijn krachten voor nummer 29. DAS zal dan dikker zijn dan ooit. Uiteraard hebben we voor de men sen met het Ajax-hart op de juiste plaats iets speciaals in petto. FHet is de bedoeling dat er op zon dag 2 april een fietstocht door Amsterdam gaat plaatsvinden. We zullen hierbij een groot aantal belangrijke en onbelangrijke locaties bezoeken die allemaal iets met de geschiedenis van Ajax te maken hebben. In het korte nieuws van deze DAS vind je de officiële aankondiging. In DAS 29 volgt een volledige routebeschrijving en verdere bijzonderheden. Verder kun je in deze DAS het relaas van drs. Tango lezen. Aanvankelijk werd hij ingehuurd door het Ajax-bestuur om de aandeelhouders tevreden te stellen en hen het idee te geven dat er bij Ajax hard gewerkt wordt aan alle problemen. Niets is minder waar ontdekte drs. Tango en tegenover DAS deed hij verslag van de bodemloze beerput die hij in de Arena aantrof. In onze reeks over bui tenlandse supporters komen dit keer onze sympathieke oosterburen aan bod. Daarnaast zijn alle columnisten weer van de partij en vind je in deze DAS alle vaste rubrieken. Veel leesplezier en tot DAS 29. Om onduidelijke redenen is in DAS nr. 27 in het verhaal 'Good luck friend, it's only a game' de laatste zin van de voorlaatste alinea weggevallen. Deze zin drukken we nu alsnog af, zodat het verhaal toch compleet is. Tot verbazing van de soldaten ruilden de supporters de theedoeken meteen in voor de Jodencaps uit het dashboardkastje. De auto kreeg zelfs nog escorte naar veilig gebied en kon de tocht ver volgen. de ajax ster nr. 28 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 3