Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl de redactie behoudt het recht een brief in te korten. de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. het recht een brief in te korten. f Combi-regelingen Ik wil graag even reageren op de klacht dat er vrijwel geen aandacht aan dit probleem wordt geschonken door de politiek, met name de lokale politiek in de steden waar betaald voetbal wordt gespeeld. Ik ben zelf raadslid in Amsterdam, helaas niet in de gemeenteraad, dus wat dat betreft kan ik weinig voor jullie doen. Mijn ervaring is dat degenen die het vaakst en het hardst roepen, wel gehoord wor den. Het bestuur wil graag dicht bij de burgers staan, dus zodra ze doorhebben dat dit iets is wat de burgers van hun gemeente aangaat, dat hun burgers (=kiezers) onrecht wordt aangedaan, dan willen ze vast wel lui steren. Voetbalsupporters stemmen toch ook? (ze zitten zelfs in de politiek, kijk maar naar mij). Politieke partijen hebben ook websites en die kun je dus mailen om aandacht te vragen voor je probleem. Een andere kwestie is inspreken op raadsvergaderingen of sportcommissie- of openbare orde commissie vergaderingen,of een raadsadres indienen (daarmee breng je een kwestie onder de aan dacht van een gemeenteraad, en het bestuur is wettelijk verplicht hierop te reageren). Op de Ajax-website heb ik gelezen (in de petitie die Van Praag heeft aangeboden) dat er gemeenten zijn die een convenant betaald voetbal hebben aangenomen waarin de combi-regeling voor bezoekende supporters verplicht wordt gesteld. Dat is ronduit belache lijk. Ik ga er vanuit dat raadsleden die zulke convenanten hebben goedgekeurd slecht op de hoogte zijn. Als raadslid neem je je beslis singen ook maar op grond van de informatie die je geboden wordt door de ambtenaren en wethouders van de gemeente waar je in de raad zit. Het is dus belangrijk dat die mensen goed geïnformeerd worden, en als de gemeenten dat zelf niet doen, moeten dat dus op een andere manier gebeuren, want anders krijg je dit soort domme besluiten. Als ik jul- f lie was zou ik achterhalen welke raadsle- den in de gemeenten waar betaald voetbal wordt gespeeld in de commissies voor sport en/of open bare orde zitten en die mensen een mailing stu ren waarin je het probleem uitlegt en vraagt om het op de agenda te zetten. Veel succes met jul lie actie! Marion de Groot. Noodkreet Beste DAS, De laatste maanden wemelt het van de 'acties' die op het laatste moment niet doorgaan. Ik weet dat dat niet ligt aan de organisatoren, maar aan de 'harde koppen' die telkens weer met het 'recht'(?) aan hun kant de acties weten te verijdelen. En dan vallen we met z'n allen weer in slaap en ondertus sen gaat ons cluppie langzaam dood. We worden dit jaar honderd jaar. Een reden voor een feestje denk je, nou dus niet. Want als Ajax zo doorgaat (slechte organisatie, totaal verkeerd marketingbe leid, geen bereidheid om het straatvoetbal, toch de toekomst van Ajax, nieuw leven in te blazen, etc., etc., etc.) dan zullen wij nooit meer dan een moda le Europese club worden. Champions League win nen? Kan je wel vergeten! Keep on dreaming Jews! Ajax heeft last van een tumor. Die bestaat uit 'men sen' die alleen aan hun eigen belang denken en niet aan het Ajax-belang. Want dat krijg je zodra 'men sen' zichzelf boven de club uit laten groeien (o.a. Michael van Praag). Maar, dat kan alleen als de rest (o.a. de Ajax-supporters) zich dat laten welgevallen en maar voor lief nemen wat er met hun club gebeurt. Neem nou bijvoorbeeld dat contract met adidas. Geen enkele supporter wil dat. En voor Ajax zou de belangrijkste maatstaf voor het kiezen van een kledingsponsor de bereidheid van haar suppor ters om dat merk ook te dragen moeten zijn. Want DAT levert geld op. Maar Ajax interesseert zich niet voor haar supporters. Dat wisten we al heel lang. En dat is FOUT. Daaraan gaat een club kapot. Bovendien heeft het Ajax-'bestuur' laten zien dat ze totaal geen verstand van zakendoen hebben. Want, 36 de ajax ster nr. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 36