YöRrgMfg "Nou, ik vind het prima als meneer Overmars niet terugkomt zolang ik er zit. Ik heb nieuws voor meneer Overmars. Zolang ik hier zit, komt meneer Overmars er niet meer in. En ik kan jul lie meedelen dat die laatste kans een stuk gro ter is dan omgekeerd." Arie van Os in het Algemeen Dagblad van 6 november 1999. "Een machtige uitspraak, een typische uitspraak van een directeur. Alleen is Arie van Os geen directeur, maar penningmeester bij Ajax. Een vereiste van penningmeesters is dat ze goed moeten kunnen rekenen. En hier betrappen we Arie toch op een rekenfoutje. De kans dat zolang Arie er zit, Overmars er niet inkomt is namelijk niet groter dan de kans dat Overmars niet terug komt zolang Arie er zit. Die kansen zijn namelijk precies gelijk. "De echte voetbalzaken dienen te vallen onder de verantwoordelijkheid van de belangenorgani saties Eredivisie NV en TOTO CV." jorien van den herik in een ANP-bericht van 19 november 1999 in een door hem opgezet te aanval tegen de KNVB. "Onzin. De KNVB dient te bewaken dat het voet bal in Nederland niet naar de knoppen wordt geholpen door op winstbejag beluste geldwol ven. Dat ze daar nauwelijks in slagen is inder daad een feit. Maar als Eredivisie NV en TOTO CV de dienst uit gaan maken, is geld het enige wat nog telt en zal de echte supporter de mam moet en de dinosaurus achterna gaan...." "Betaald voetbal is een serieuze bedrijfstak geworden." jorien van den herik in een ANP-bericht van 19 november 1999 in dezelfde aanval tegen de KNVB. "Zolang opportunistische paljassen van jouw soort het nog steeds voor het zeggen hebben, zal het betaald voetbal nooit een serieuze bedrijfstak worden. En gelukkig maar ook, want voetbal mag nooit een serieuze bedrijfstak wor den." "Ik vind het niet langer verantwoordelijk om onze spelers slechts tegen een geringe vergoeding af te staan aan het Nederlands elftal." jorien van den herik in een ANP-bericht van 19 november 1999 in nog steeds dezelfde aanval tegen de KNVB. "Arme sukkel. Leveren jullie voor het eerst sinds 30 jaar weer eens méér dan één speler aan het Nederlands elftal, stijgt je onderbuik meteen weer naar de plek waar een normaal mens zijn hersenen heeft zitten. Geniet nou maar van die luxe, voor je het weet zijn je internationals weer gemuteerd in nietszeggende derderangse bal- lentrappers of vertrokken naar betere oorden dan rotterdam-zuid. Oh ja, het is trouwens een eer om voor het Nederlands elftal te spelen, maar als je geen eergevoel hebt, begrijp je dat nou eenmaal niet. "Je moet eerlijk zijn, hier voetballen is niet de top. Nog steeds kijk ik wel eens naar wat er om me heen loopt en denk ik: tjonge, tjonge...er zit geen progressie in." kees van wonderen in de Sportweek van medio november 1999 over de neergang van zijn cluppie. "Tja, dat hadden we je van tevoren ook wel kun nen zeggen. "Misschien dat feyenoord op langere termijn voor alle prijzen kan gaan, maar daar kan ik niet op wachten. Want dan ben 'ik te oud." bert konterman in de Sportweek van medio november 1999 over dezelfde neergang. "Te oud? Wat een onzin! Methusalem, een oude bekende van je, is ook 969 jaar geworden!" "Vitesse is voor iedere trainer een aantrekkelij ke club." Nieuwbakken Vitesse-trainer ronald koeman in De Volkskrant van 27 november 1999. "Ja, voor iedere tweederangs trainer. "Erin houden. Heel goed en we worden trou wens ook kampioen." Michael van Praag in het winter 2000-num- mer van het Joods Journaal naar aanleiding van het verzoek om kort op "Joden, Joden, 34 de ajax ster nr. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 34