message from the black zone eerste drie thuiswedstrijden minimaal 200 kilometer buiten Amsterdam spelen. Het Ajax- bestuur besloot voor het duitse düsseldorf te kiezen, waarop er driemaal zo'n 15.000 Ajacieden hiernaartoe trokken. Een unieke gebeurtenis, voor zover ons bekend nooit ergens op de wereld vertoond. Qua prestaties heeft dit duitse uitstapje Ajax geen windeieren gelegd. Örebro, rot-weiss erfurt en Osasuna Pamplona werden moeiteloos verslagen met respectievelijk 3-0, 3-0 en 1-0. Ook de düsseldorfse horeca profiteerde mee. De omzet van de kerstmarkten viel in het niet vergeleken met de bieromzet van de kroegen in het centrum. Opvallend genoeg waren er nauwelijk problemen met duitse supporters. Nadat er in de middag vóór de wedstrijd tegen Örebro een groepje vervelende duitsers de binnenstad door- en vervolgens was uitgejaagd, was düsseldorf drie maal op rij van de Ajacieden. Ondanks dat er iedere keer weer geruchten de ronde deden dat er grote groepen duitse hooligans in het centrum van düsseldorf werden verwacht, zijn ze altijd weggebleven. Alleen in het begin van de wedstrijd tegen Osasuna bestormde een groepje duitsers een Ajax-vak, maar nog sneller als ze erop waren, waren ze er weer afgejaagd. Zelfs de beruchte' erfurt-hooligans bleven weg. En dat terwijl ze tijdens erfurt-Ajax (1-2) niet hadden bereikt wat ze wilden bereiken, namelijk de 'auslander raus' te krijgen. De Ajacieden waren namelijk ondanks de vele bedreigingen vooraf, gewoon naar dit voormalige oostduitse provincieplaatsje toegereisd. De erfurt-hooligans kwamen die dag niet verder dan het afsteken van kindervuurwerk richting het Ajax-vak en wat schermutselingen met de plaatselijke grüne polizei. Reden genoeg voor hen om massaal naar düsseldorf te trekken zou je zeggen, maar niets van dat. Het enige wat we die dag gezien hebben was een eenzame neo-nazi die bij het rheinstadion de hitler-groet bracht, hiervoor van een kleine Ajacied een gigantische klap voor z'n kanis kreeg en hierop het duitse record marathon-lopen met een half uur verbeterde. 8 december 1992, kaiserslautern-Ajax Een jaar later trokken we met zo'n 2.500 Ajacieden naar kaiserslautern om daar met de plaatselijke fc te duelleren. Zowel op het veld als vocaal op de tribunes kwamen de duitsers er niet aan te pas. In één van de meest sfeervolle wedstrijden aller tijden wist Ajax op de betzenberg met 1-0 te triomferen. In het stadje hadden de Ajacieden het moeilijker. Een kleine groep Ajax-fans die met de trein was gekomen werd vrijwel direct nadat zij het station was uitgekomen door een grote groep kaisersiautern- supporters aangevallen. Door niet weg te lopen liepen zij de nodige klappen op maar hielden wel stand. Daarop formeerden de Ajacieden grotere groepen en bleven de duitsers verder uit het zicht. Van degenen die met de auto waren gekomen en die nog een nachtje in een hotel bleven overnachten, werden die nacht vele autobanden lekgestoken. Wederom dus slechts geniepige acties van de duitsers. 5 april 1995, bayern münchen-Ajax Rond deze wedstrijd heersten de Ajacieden zowel in het centrum als rond en in het stadion. Provocaties van kleine groepjes Ajax-supporters werden niet beantwoord. De Ajacieden waren gewoon te oppermachtig. Tijdens de wedstrijd werd de eretribune bezet door een groep Ajacieden, maar zelfs dit lokte geen reactie uit bij de fanatiekere duitse supporters. Voor de wedstrijd hadden honderden Ajax-supporters de duitsers al bij het metro-station opgewacht, die niet wisten hoe ze het hadden. Ze waren gewoonweg geen partij voor de Ajacieden. Datzelfde gold voor gevechten rond het stadion, de duitsers waren er gewoon kansloos. De wedstrijd zelf was nauwelijks om aan te zien en eindigde in een bloedeloze 0-0. Twee weken later trok Ajax dat met een overtuigende 5-2 weer recht. 6 maart 1996, borussia dortmund-Ajax 28 de ajax ster nr. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 28