message from the black zone gebracht, waaronder hooligan, troublemaker en categorie C. Op dit moment lopen de meeste jongens in wijde spijkerbroeken met daaronder platte gympen en truien naar keuze (vaak is dit Umbro). Ook jacks van het merk Alpha zijn geliefd. Voor de ultras geldt bijna precies hetzelfde qua kledingstijlalleen hebben zij bij deze kleding ook vaak een 'affengeile schal'. Dit is een sjaal die alleen de clubkleuren bevat. De normale supporter daarentegen draagt vaak een spijkerjack zonder mouwen met daarop vele emblemen die vaak over de tegenstander gaan (in negatieve zin). Ook dragen zij vaak het clubshirt en hebben ze aan beide armen nogal eens meerdere sjaals gebonden. De gewone supporters houden zich in het algemeen niet bezig met het zingen van liederen tegen de tegenstander. Dit doen alleen de ultras, die meestal uit groepen van zo'n 40 a 80 man bestaan. De leeftijd van de ultras ligt vaak tussen de 14 en 20 jaar en ze komen vaak uit de lagere sociale klasse. De hooligans komen echter uit alle rangen en standen en zijn wat ouder: hun leeftijd ligt meestal tussen de 25 en de 40 jaar. duitsers contra Ajax Ajacieden zijn de laatste twintig jaar vele malen naar duitsland getrokken om hun favorieten daar in Europees verband te ondersteunen. Hieronder tekenen we wat willekeurige ervaringen op met de duitsers. 23-10-1980: bayern münchen-Ajax In de herfst van 1980 trokken er enkele honderden Ajax-fans naar het verre münchen om Ajax daar met 5-1 te zien verliezen van bayern. Ouderen onder ons herinneren zich misschien nog wel wat er die avond allemaal gebeurde. Ajax kwam door een doelpunt van Frank Arnesen vlak voor rust met 1-0 voor. Voordat de Ajacieden waren uitgejuicht, stroomde het vak van de fanatieke bayern- supporters leeg en nog geen twee minuten daarna stonden er zo'n kleine duizend duitsers achter de gepantserde glazen deuren van het vak waarin de Ajacieden stonden. De enkele duitse politieagenten kregen toen hulp van een handvol Ajacieden om de deuren met pure lichaamskracht dicht te houden tot de uiteindelijk ten tonele komende ME'ers de duitsers hun vak weer injoegen. Het vreemde was dat de meeste

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 26