supporters van feyenoord, FC Den Haag en FC Utrecht. Ajax-supporters hebben traditiege trouw geen enkele behoefte om zich ergens bij aan te sluiten. Alleen de komst van supporters van FC Twente naar Amsterdam zou, als we de stemming tenminste goed gepeild hebben, op enige Amsterdamse steun kunnen rekenen. I Aktueel-journalist gaat te ver Journalist Marcel Ramkhelawan heeft met een artikel in Aktueel de nodige stof doen opwaai en. Op bedenkelijke wijze wordt geprobeerd de tragische overlijdensgevallen van enkele F- Siders (Carlo, Alex, Remco en Patrick) met elkaar in verband te brengen, waarbij de schrij ver er zelfs niet voor schroomt om als kop van het artikel "De vloek van Picornie" te gebruiken. In de slotzin wordt de beledigende opmerking gemaakt dat het overleden viertal, waar zij ook mogen zijn, nu tenminste kan klaverjassen. Mede naar aanleiding van boze reacties van de familie van Patrick was dit reden voor ons om contact op te nemen met de schrijver. Dit ver liep aanvankelijk moeizaam, waarbij de DAS- redactie zelfs voor "kankermongolen" werd uit gemaakt. Helaas konden wij niet anders dan besluiten om op onze internet-site naam, GSM- nummer en email-adres van de betrokkene openbaar te maken. Veel supporters hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om hun mening te ventileren. Enkele dagen later bleek de Aktueel bereid een klein boetekleed aan te trekken en beloofde excuses aan te bieden in één van de volgende nummers. Dit gebeurde tot ieders tevredenheid, waarmee de zaak is afge daan. I Geen gesprek SVA, OFA en DAS Enkele maanden geleden heeft de SVA aange geven met een aantal supportersgroepen rond de tafel te willen gaan zitten voor een gesprek. Ook DAS werd uitgenodigd voor een bijeen komst die begin januari gehouden zou worden. Helaas bleven de doelstellingen en de agenda onduidelijk, alhoewel wel werd aangegeven dat werd gestreefd naar een gezamenlijke collecte voor een supporterscadeau voor het 100-jarig bestaan van Ajax. Nu was dit wel het laatste waar wij als redactie aan dachten. Gezien de andere onduidelijkheden hebben we gemeend niet op het aanbod van de SVA in te moeten gaan. I Primeurde nieuwe adidas-tenues Het heeft even geduurd, maar door stom toeval heeft de redactie beslag weten te leggen op de adidas-schet- sen van het nieuwe uit- en thuiste- nue. De tot nu toe geheim gebleven kleding staat bij adidas intern bekend onder de nietszeggende nummers 693677 (thuisshirt), 693676 (thuis- broek), uitshirt (693641) en uitbroek (693675). Onze vrees over de plaats van de bekende strepen werd bewaarheid nu blijkt dat deze pontificaal op de mou wen zijn geplaatst. Opnieuw heeft de club een commerciële knieval gemaakt. Het is onvoorstelbaar dat Ajax denkt met dit soort artikelen de merchandising tot duizelingwekken de hoogtes op te kunnen voeren. Aan de verkoopprijs zal het niet liggen want het shirt met een naam en rug nummer zal voor minstens 200 gul den over de toonbank gaan en dan vergeten we ook nog het broekje en de kousen. De redactie piekert er niet over om een dergelijk shirt aan te trekken, maar veel belangrijker is de mening van de supporters. Wat vind jij van de nieuwe tenues? Geef je beargumenteerde mening per e-mail via onze internetsite (pi_a!fa@euro- net.nl) of onze brievenbus (postbus 2003, 4097 EB Haarlem) of in handen van de DAS-redactie. Daarnaast kun je via de internetsite van Ajax-Mania (www.ajaxmania.com) of onze site tot en met 29 februari op elektronische wijze je stem uitbrengen of je de shirts wel of niet mooi vindt. In de volgende DAS zullen we uitgebreid terugkomen op dit onderwerp l 18 de ajax ster nr. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 18