voor het bijbehorende salaris, een lekker lui leventje en een vol stadion nog een stuk beter spelen ook. Omgekeerd zou dit elftal waar schijnlijk de grootst mogelijke moeite hebben zich in de onderafdeling te handhaven. Een niet scorende spits, de meest simpele passes die niet aankomen en het feit dat men niet bereid is voor elkaar te werken, allemaal feiten die mij sterken in deze mening. Afgezien daarvan staan er geen straatschoffies meer in het veld, maar alleen nog brave rijkeluiszoontjes die altijd net jes hebben gedaan wat de trainer hen opdroeg. Daar komt nog bij dat het aankoopbeleid de afgelopen jaren hopeloos heeft gefaald. Ajax is aan het vissen in een lege vijver. Alles wat er aan talent rondloopt in Europa zit allang in Italië, Spanje of Engeland. Ajax denkt mee te kunnen doen door een vage Braziliaan uit België te halen of koopt spelers alleen op basis van wat videobeelden. Ik kan hier geen goed woord voor over hebben.' 'De volgende ochtend werd ik bij dhr. Van Praag op kantoor ontboden. Ik voelde de bui natuurlijk al hangen. In plaats van een korte mededeling dat de samenwerking niet was geworden wat hij ervan gehoopt had, begon hij aan een schijn- baar oneindige scheldkanonna de. Wie ik wel niet dacht dat ik was dat ik zomaar de waarheid wilde gaan ver kondigen. Of ik het zelf niet onbeschoft om zo maar in iemands privé-leven te duiken. Toen ik antwoordde dat bij de organisatie Ajax privé en zaken nogal door elkaar heen lopen sprong hij bijkans uit zijn vel. Hij begon zelfs weer over de toorn van de lankmoedige en noemde mij een zakkenvuller en een profiteur. Opeens hield hij midden in zijn tirade op en pleegde een tele foontje. Binnen no time stonden er vier breed geschouderde gorilla's van de WWS voor mijn neus die mij bij kop en kont grepen en mij beheerst doch zeer beslist richting uitgang droe gen. Ze gooiden mij zo hard de draaideur in dat ik minstens tien keer rondwentelde alvorens op het plaveisel voor de hoofdingang te belanden.' 'Deze zaak is uiteindelijk in der minne geschikt, ik heb een zeer schappelijke schadeloosstelling ontvangen. Van Ajax-zijde wilde men vóór alles een lange juridische strijd voorkomen, waarbij de privacy van menig bestuurslid ernstig geschaad zou kunnen worden. Het mag wel dui delijk zijn dat ik mijn grote twijfels heb over hoe lang dit allemaal nog goed kan gaan.'

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 14