de bodemloze De onthutsende bevindingen van organisa Hef mag een ieder duidelijk zijn dat het bedrijf Ajax deze winter vol doende stof tot nadenken had. Zoveel zelfs dat men er niet uit kwam en hetzelfde deed wat andere organisaties doen die het niet meer zien zitten. Er werd een organisatieadviesbureau ingehuurd en wel het gerenommeerde Tango, Strandbal Partners, gespecialiseerd in het reorganiseren van BVO's. Reeds na een week stonden de adviseurs van TSP weer op straat. Ze hadden een bodemloze beerput opengetrokken waarvan bestuur en directie liever hadden gezien dat die gesloten was gebleven. Drs. Tango liet zich niet de spreekwoordelijke kaas van het brood eten en deed tegenover DAS ver slag van zijn bevindingen. 'Het begon al bij de oriënterende gesprekken. Met name Van Praag en Van Os begonnen mij in omslachtige bewoordingen duidelijk te maken welke zaken er wel en welke zaken er beslist niet aan het licht mochten komen. Ze deden hun uiterste best mij een bepaalde richting op te stu ren. Een hoogst ongebruikelijke gang van zaken in onze branche. Bovendien was mij direct al duidelijk dat ze niet het achterste van hun tong lieten zien. Het werd niet met zoveel woorden gezegd, maar TSP werd door de heren vooral gezien als een zoethoudertje voor de aandeel houders. Het inhuren van een gerenommeerd organisatieadviesbureau als het onze moest de indruk wekken dat er hard gewerkt werd aan oplossingen voor de interne problemen binnen het bedrijf Ajax.' 'Vanaf onze binnenkomst zijn we tegengewerkt. In plaats van een degelijke kamer in de Ajax- kantoren werd ons een plekje in de keet tussen de Arena en de trainingsvelden toebedeeld, midden tussen de randgroep jongeren uit de Bijlmer. Het

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 10