voor een avondje stappen naar Amsterdam waren gekomen! Schaamtelozer kan het niet. En wat eigenlijk nog vreemder is: het stadion liep niet leeg. Slechts enkele honderden kunnen deze wanvertoning niet aanzien en liepen vloe kend en tierend weg. Ze hebben volkomen gelijk! Gelukkig blijft het "ga weg en kom nooit meer terug" op dat moment uit. Wat niet uitblijft zijn de anti-Wouters spreekkoren, die op dat moment niet meer dan terecht zijn. Wat wel uit blijft is een openlijke reprimande van het bestuur richting Wouters. Maar zij hadden het waar schijnlijk te druk met zich rijk te rekenen in ver band met het behalen van de volgende ronde. Doordat het slechts 0-1 bleef werd er immers weer zo'n twee miljoen verdiend, en daar gaat het nou eenmaal om. Vrijdag 11 november 1999 's Ochtends met een kater opgestaan. De meest blamerende nederlaag aller tijden is duidelijk nog niet verwerkt. Maar het kan altijd nog erger. Veel erger zelfs. Rond het middaguur begint mijn fax te ratelen, tien seconden erna lees ik de al lang gevreesde onheilstijding: Ajax verbreekt met ingang van 1 juli 2000 het sponsorcontract met Umbro en wordt per die datum geannexeerd door adidas. Het bericht ontneemt even mijn adem. Het is alsof een stuk van je leven weg valt, of je iets heel dierbaars verliest. Je voelt je erg kwaad maar bovenal machteloos. Hoe heb ben ze dat nou in godsnaam kunnen doen? Alles was beter geweest dan dat. Ik voel me verraden door het bestuur, door Kales in het bijzonder. Het is het ultieme wandaad richting de suppor ters, het in huis halen van het Paard van Troje, de vijand. Meer dan ooit wordt duidelijk dat het bestuur het overgrote deel van de verstokte aan hang kwijt wil en daartoe geen enkel middel onbeproefd laat. In dit geval verloochenen ze zelfs het altijd door hen gepropageerde "contract is contract" door zelf het contract met Umbro te verbreken. Het feit dat Umbro dat in eerste instantie zelf probeerde, doet daar weinig aan af. Weer geeft Ajax blijk dat ze voor veel geld alles doen, zelfs met het duivelse adidas in zee gaan. Dat merk dat zo fout is als het maar zijn kan. Dat kinderen in derde wereldlanden voor een hon- gerloontje onder mensonwaardige omstandig heden die shit laat maken. Dat gevangenen in Chinese cellen een tijd lang heeft gedwongen om die rotzooi voor niets te fabriceren en eerst na veel publiciteit die activiteiten staakte. Dat duits in de negatieve zin van het woord is, en het dus nooit zal nalaten om macht te krijgen. Dat blijkt ook uit hun campagne, ze willen - jawel - Europa 'veroveren'. En het begin is er. Gehate of louche clubs als bayern, Milan (maffioso-voor- zitter), Marseille (corrupte voorzitter) en Real Madrid (miljoenenschuld) zijn al voor veel geld ingelijfd. Wat moet Ajax in godsnaam in dit rijtje, wij hebben toch niet dezelfde soort eigenschap pen als die clubs? Of hebben we die zo langza merhand toch wel een beetje? En dan kan Kales wel roepen dat het een Frans bedrijf is omdat een Franse crimineel toevallig de meeste aan delen bezit, maar het hoofdkantoor staat nog steeds in duitsland (in herzogenaurach, zo'n 18 km van nurnberg). Als die Murdoch Ajax binnen kort opkoopt, maakt dat van Ajax toch ook geen Australische club? Maar dit alles is peanuts in vergelijking met het feit dat adidas gewoon hèt statussymbool is van onze grootste vijand. Zij die met dat merk kle ding aan op lafhartige wijze Carlo vermoordden en allerlei andere smerige misdaden begingen. Mijn besluit staat dan ook vast: nooit, nee nooit zal ik een wedstrijd van Ajax bezoeken als ze in een adidas-tenue spelen. Ik weiger voor dat smerige tenue te juichen en mensen die erin spelen te ondersteunen. Het worden waarschijn lijk een paar stille jarenof zouden we het misschien toch nog kunnen tegenhouden??? Rob nooit ■i/u'iR -HAREN ES /AJAX de ajax ster nr. 27 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 9