CAN YOU HEAR THE F-SIDE SING! TROTS - door Olaf Prijsvraag nieuwe klassieke Ajax-song Op de oproep in de vorige DAS zijn 23 inzendingen binnengekomen. Wij hebben ze op de volgende punten beoordeeld: inhoud van de tekst: de tekst moet Ajax ondersteunen en enig niveau hebben. Het is de bedoeling dat alle supporters het gaan meezingen. Dus vallen teksten als Superjoden af voor een klassieke Ajax- song; de melodie: die moet krachtig en indrukwekkend zijn; de meezingbaarheid: het moet door iedereen goed te zingen zijn. De teksten moeten te onthouden zijn. Het is niet de bedoeling dat iedereen tijdens de wedstrijd met een A4-tje voor zijn hoofd het lied staat op te dreunen. Op voorhand heeft niet één van de inzendingen aan al deze eisen kunnen voldoen. Omdat wij misschien wel te kritisch zijn, zullen we de inzendingen in de winterstop aan een paar experts gaan voorleggen. In DAS nr. 28 komen we hier op terug. Voorlopig verlengen we de inschrijvingstermijn tot en met 31 decem ber van dit jaar. Zangles in de winterstop Ajacied Jacco heeft aan Michael van Praag gevraagd of het mogelijk is om in de winterstop een keer de beschikking te krijgen over de Zuidzijde. Hij wil dan proberen om met een groep supporters wat songs te oefenen om op die manier wat meer variatie in de liederen te krijgen. Ook lukt het dan misschien eens een moeilijk lied gezongen te krijgen, te denken valt bijv. aan "God sends his famous team" (zie DAS 22). Van Praag stond hier niet negatief tegenover en heeft gezegd zijn best hiervoor te gaan doen. Jacco roept bij deze iedereen die hier graag aan mee wil doen op zich bij hem aan te melden. Dit kun je doen door je op vak 127 bij hem te melden of door hem een mailtje te sturen fieckvlltaidds.nn. Ook kun je een briefje naar onze postbus sturen. Wij zorgen dan dat het bij Jacco terechtkomt. Het spel van Ajax is op dit moment niet het spel, dat wij al jaren kennen van ons Ajax. De directie denkt, dat men met het in huis halen van oud-Ajacieden zeker is van de Ajax-speelstijl. Ik denk echter, dat de directie ook eens moet kijken naar de keuzes die een trainer vroeger als speler heeft gemaakt. Jan Wouters bijvoorbeeld. Hij koos als speler al voor het anti-voetbal van bayern münchen en psv. Volgens mij geeft dit al aan dat het hem niet allleen om het voetbal te doen is. Een speler met een aanvallend voetbalhart, een speler met oog voor techniek zou in mijn ogen nooit voor deze twee clubs kunnen kie zen. Ik weet dat als het slecht gaat, de trainer altijd als eerste onder vuur ligt. Maar is het niet zo dat spelers als Winter, Laudrup, Wamberto enz. enz. eigenlijk zelfs zonder trainer op hun sloffen van RKC moeten winnen???? Ik denk dat de spelers ook eens bij zichzelf te rade moeten gaan. Het verhaal dat spelers onzeker worden van een trainer verwijs ik graag naar het land der fabelen. Als mijn baas een verkeerde beslissing neemt, zal ik gewoon mijn werk moeten doen. Mocht het echter toch door de trai ner komen, is het dan geen zaak voor het bestuur/de directie om aan deze onzekerheden een eind te maken? Bij het aanstellen van een trainer volgt vaak het excuus "dit zijn niet mijn spelers". We zijn nu precies een jaar verder en hij heeft zijn spelers!!! Ik vraag me af wat het excuus nu is. Blessures?? Flauwekul!!! Met een selectie van meer dan 30 spelers moetje altijd een goed elftal op de been kunnen brengen. Als men dit nu al niet kan hoe moet het dan met het toekomstige Ajax-internationaal zoals Frank Kales dat wil????? Verder wil ik het nog even hebben over ons als supporters. De laatste jaren pikken wij wel erg veel. Wij hebben ons uit ons huis (De Meer) laten zetten. Wat kre gen wij terug? Een waardeloos stadion, een kale betonnen bak zonder enige voetbaluitstraling, met een nog ergere grasmat. Wij hebben ons onze spelers en hun mooie voetbal af laten nemen. Wat kregen wij terug: naamloze buitenlanders die of niet presteren of heel snel weer weg waren. Ons heilige shirt zal straks besmet worden met drie strepen op de mouw en volgens horen zeggen wordt de officieel vastgestelde breedte van de rode baan zelfs aangepast. Het enige dat wij nog hebben is onze trots, de vastberadenheid om als één man achter ons Ajax te staan, onze club, onze ziel.Vroeger lieten wij het weten als wij het niet eens waren met bestuurlijke beslissingen. Nu fluiten wij of we roepen foei. Onze trots bestaat uit niets meer dan herinneringen. 52 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 52