Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl 49 principiële gebral om geen stadion naar nog levende mensen te willen vernoemen zitten we nu tweewekelijks in een Arena in plaats van in het Johan Cruijff-stadion. Gun hem dan nu op een andere manier de eeuwige roem en hijs 18 maart de 14 voor altijd boven het veld. Indrukwekkender kan niet en geloof mij: als Het Shirt daar rond waart beginnen we weer altijd met een 1-0 voorsprong. Doe mee met mijn actie en mail me op: eavaneunen@hotmail.com. Uw reacties zullen dan worden gebruikt om het Ajax- kader te overtuigen. Hetzelfde kader dat binnen kort waarschijnlijk niet meer om Frits heen zal kunnen. Onwaarschijnlijk hoe de man zich ont wikkelt. Ja, het wordt tijd om hem voor de came ra's weg te plukken en hem de gelegenheid te geven iets te doen waarin hij werkelijk goed is. Wat een talent hebben we al die jaren over het hoofd gezien. Onze beleidsbepalers hadden dus na Van Gaal gewoon zijn collega Frits Barend binnen moeten halen. Van dezelfde buitencate gorie en gelukkig is ie nog vrij! Solis Sacerdotibus. de redactie behoudt het recht een brief in te korten, schrijver hoeft niet de menina van de redactie te ziin. Complimenten en bedankjes Beste DAS, Misschien een beetje laat, maar dat maakt niet uit. Israël was echt fantastisch. Langs deze weg wil ik de volgende mensen/instanties nog even bedanken: Nisim en zijn vrouw van Nisim Travel voor een vlekkeloze organisatie, de OFA voor het mogelijk maken van deze reis (en voorzitter Thomas nog bedankt dat we mee mochten rij den naar Jeruzalem), Fanzine De Ajax Ster, gewoon omdat het bestaat, en als laatste ieder een die met de OFA-reis mee was en zorgde voor een topsfeertje. Het is echt waar want we hebben het zelf meegemaakt: iedereen die we spraken daar was vol lof over het feit dat wij met spullen met een Davidster lopen als uiting van Ajacied zijn; er trots op zijn om Joods genoemd te worden. De wedstrijd werd daar echt gezien als een Joodse derby. Nog nooit zo'n goede sfeer meegemaakt tussen supporters van twee clubs onderling als daar. Men heeft echt een enorm respect voor de club Ajax en voor zijn supporters. Ajax heeft heel veel supporters in Israël. Het eerste wapenfeit van de OFA is dus genoteerd: een reis die 600,= goedkoper was als die van Roever. Gefeliciteerd en ga zo door!!! Ook namens m'n gappies die mee waren. Pieter, 125. Kosjere cheeseburger Geachte redactie, "Ja, en wij hebben vorige week een broodje var kensvlees bij de Klaagmuur genuttigd", schrijft een grapjas in You What? (DAS nr. 26), als reac tie op de evangelisatiedrang van bert konter man. Ik vermoed dat dat christen en rotterdam mer konterman zogezegd worst zal wezen. Joden daarentegen zullen dit minder grappig vinden: dit geintje getuigt niet van veel respect voor hun geloof en hun cultuur. Het is wat we in goed jiddisj een gotspe noemen. Misschien dat de auteur van deze opmerking zich voortaan nog eens achter de oren moet krabben voordat ie - met z'n mond vol allesbehalve kosjere cheese burger - "Joden, Joden" van de tribunes schreeuwt, groet, Heinz, vak 129. Reactie auteur van de gewraakte opmerking: Joden en Ajacieden met gevoel voor humor zullen de grap gewoon begrijpen. Mij van een gebrek aan respect voor het Joodse geloof en hun cultuur beschuldigen komt op het zelfde neer als jorien v.d. herik heilig te ver klaren. En wat die cheeseburger betreft: gezien mijn principiële Arenacard-boycot is het voor mij niet mogelijk om binnen een de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 49