Van Eunen gaat diep door mr. Ed Ad van Eunen ~y~ Gelukkig is Frits nog vrij Het is zondagavond en ik zit onderuitgezakt naar het zoutloze sportpraatprogramma "Sport aan tafel" van RTL5 te kijken. Met een "...en nu bren gen we ter sprake...", brengt Ruud ter Weijden weer een onderwerp op de borreltafel. De ver der sportioze voetbaldeskundige Johan Derksen, de poëtische Hugo Camps en zesde keus-invaller Frits Barend vervelen elkaar en mij met nog meer nietszeggend geneuzel. Gapend zap ik verder, de videorecorder heb ik als seri euze columnist toch meelopen, "....collega's zoals Louis van Gaal en Johan Cruijff, die kun nen met mij erover meepraten....". Huh, ik schrik wakker. Wie zegt dit? Toch niet de homo-poëti- cus der Lage Landen? Ik stop de video en spoel even terug, "....collega's zoals Louis van Gaal en Johan Cruijff, die kunnen met mij erover mee praten....", ja ik heb het toch goed verstaan en dit keer zie ik ook uit wiens mond deze tekst gebrald wordt. Het is verdomme die schoppert van AFC, die mij vorige week nog een kaart heeft aangenaaid. Mijn Heer, "mijn collega's", hoe haalt ie 't in zijn harses! Fritsje Barend schaalt zich in met de grootste Nederlandse voetbaltrai ners, heb je dat vernomen Michael? Nou ja, een bezem zal er binnenkort toch wel weer doorheen gehaald moeten worden. Het is niet meer om aan te zien. Zoals alle middenvelders met hun rug naar de aanvallers staan. Zo kan Machlas toch nooit bereikt worden? Het spel wordt stan daard achteruit verlegd. Jan van Halst, type Wouters, niets mis mee, maar als hij in een stan daard wedstrijd zoals versus Utrecht al uitblin ker kan zijn, dan is dat gewoon falen. Falen van de coach om de cultuur van het technische voet bal in ere te houden. Het kan toch niet zo zijn dat alle spelers tegelijkertijd uit vorm zijn? Het lijkt wel alsof het schoensmeer per ongeluk is verwisseld met de lijmpot. Het ziet er gewoon niet des Ajax uit. Er is iets mis, Jan! Winnen is dan wel aardig, maar ik heb m'n witte zakdoek jes al weer mee. Wie is trouwens die rare krul- lenkop die altijd naast Jan zit: is dat niet die ex- rotterdam 2 en Groningen voetballer? Ik zal het er voorlopig maar op houden dat het daar aan ligt. Is Schip Ahoy nog niet klaar voor het assis tentschap? Blind, Kales, laat het nu eens niet over jullie kant gaan en doe er eens wat aan. Als het net zo snel gaat als met die aangedragen wensenlijst van DAS, dan kunnen we nog wel een milienniumpje wachten. En daar is nou net geen tijd voor, want kampioen moeten we wel worden natuurlijk dit centennial jaar. Liefst natuurlijk al op 18 maart 2000, hoewei dat speel- schematechnisch niet mogelijk lijkt te zijn. We schijnen te moeten voetballen op 19 maart: schandalig! Ik wil Twente door onze Godenzonen vernederd zien worden op onze geboortedag! En dan niet met een paar hon derdduizend pottenkijkers voor de (c)anal-plus buis. Hopenlijk is Jol of Luinge die dag scheids. Kunnen we gelijk de toon zetten voor de twee de Ajax-eeuw: meer humor, minder gescheld. In plaats van "kanker Jol" is "Dick Jol, is veel te duur" ietsje meer indirect, meer pijnlijk en toch geen wedstrijdonderbrekingswaardige leus. Voor Luinge kunnen we "Luinge is een maso chist" ten gehore brengen: volkomen waarheids getrouw en bovendien: nothing hurts more! Jaja, 18 maart 2000 zal ook de dag moeten zijn waar op het nummer 14 voor altijd heilig verklaard moet worden. Geen enkele andere voetballer dan JC verdient het om Zijn Shirt met het Heilige Nummer nog te dragen. 14 Heilig. Je moet er toch niet aan denken dat bijvoorbeeld een type Jan van Halst ooit Het Heilige Nummer op zijn rug zal dragen. Ik vind dat we een gebruik uit de basketballerij over moeten nemen, Kales. Jij als basketballer weet toch wel hoe het daar werkt in de NBA? Zo hangt in Madison Square Garden het shirt van Patrick Ewing. Wordt nooit meer gedragen. En terecht: een groter eerbetoon vait bijna niet te bedenken. In de voetballerij zou het zelfs uniek zijn. Schijt aan de regels van de FIFA: dan maar Johan voor eeuwig op het wedstrijd formulier. Voorbedrukken die bende. Ja, ik ben er zeker van dat het moet lukken om het Nummer 14 voor altijd voorbehouden te laten aan Johan. Desnoods moet ik hiervoor actie voeren. Ik wens geen mindere goden meer in het 14. U toch ook niet? Michael, jij hebt trou wens ook nog wat goed te maken. Dankzij jouw 48 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 48