Niet goed, geld terug? Zoals coach Jan Wouters zijn selectie op scherp probeert te zetten, zo probeert DAS op geheel eigen wijze de lezers scherp te houden door af en toe verwarrende berichtgeving te publiceren. De gruwelijke vertoning tegen Hapoël Haifa was een uitgelezen kans om op onze internetsite melding te maken van een restitutie van geld. Op vertoon van het kaartje zou de kassier van de Arena of de Ticketbox een deel van het geld retourneren. Een beetje supporter zou moeten weten dat Ajax nooit geld weg- of teruggeeft. Niet voor niets hebben wij de gratis consumptie bonnen ingelijst die wij twee jaar geleden moch ten ontvangen bij de F-Side meeting in de Arena. XXXXXXXxXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX tfMttüLfttM' Uit internet kin een brief aitgedriiid Worden wurop stilt dit de üjix supporters Die niir fijix - Hipoel zijn geweest de Helft vin de toegingsprijs tiras kunnen Krijgen bij de kissi's vin de ftreni en Sij TioketBox -> -> -> Dit is nep t'fü Trip hier niet in ->-> deze brief moet Beslist niet serieus genomen worden Niet uitbelden en de kUnt uitleggen Dit ze bij de neus zijn genonen, XXXXXXXXXXXXXkXXXXÜXXXXXXXXXXXXXXXXXïïï*** (Alarm bericht uit SENS) Een groot aantal supporters tuinde er met open ogen in en meldden zich vol overtuiging bij de Arena of de Ticketbox. Het moeten er dusdanig veel zijn geweest dat er via het netwerk van de Ticketbox zelfs een alarmmelding is verzonden. Wij schamen ons diep voor deze misselijke grap en beloven plechtig beterschap tot en met 31 maart 2000. Sinterklaascadeau voor trouwe supporters De inkt van het voorgaande artikel was nog niet droog toen wij vernamen dat Sinterajax kwistig met kortingsbonnen had gestrooid. De gelukki gen waren de supporters die de moeite hadden genomen om de wedstrijd Ajax 2 - psv 2 te bezoeken. De bon gaf recht op 10,= korting per losse kaart (max. 4 kaarten, dus 40,= kor ting) voor de wedstrijd tegen RKC. Dat belooft veel voor de kerst (Ajax-kalkoen uit Ghana?), de millenniumovergang (2000 centen korting?), het 100-jarig bestaan (de Kales-snip?), Pasen (een bijgevulde Arena-card?), de beker (Ajax-tattoo?) en het kampioenschap (groeibriljantje 1 karaat?). 46 I Danny Blind geen lid OFA Bij de ledenwerfactie van de OFA leek het wel een aardig idee om een prominente Ajacied het symbolische eerste lidmaatschap aan te bieden. De keus viel op Danny Blind wiens prachtige afscheid nog vers in het geheugen lag. Dit was makkelijker gezegd dan gedaan. Het werd door Ajax als een delicate zaak beschouwd, waarover zelfs vergaderd moest worden. Weken later werd vernomen dat Danny Blind's lidmaatschap vanuit Ajax hem "ernstig werd ontraden". Danny Blind is dus geen lid gewor den. I Arena-card fraudegevoelig (vervolg van DAS 26) In onze vorige nummer maakten wij melding over de fraude met Arena-cards die na gebruik doodleuk weer worden opgeladen. Ondanks aanvankelijke ontkenningen van de Arena is het al lang niet meer de vraag of er gefraudeerd wordt. Een speciaal team van speurneuzen is al diverse keren gesignaleerd op de omlopen van de Arena. Vervolgonderzoek van DAS wijst uit dat de frau deurs waarschijnlijk niet in supporterskringen gezocht moeten worden. Wel fungeert een klei ne groep Arena-bezoekers als tussenschakel. Zij brengen ingekochte kaarten (1/3 normale prijs) voor de helft van de normale prijs in circulatie. Durfals lopen direct door naar het omwissello- ket en kunnen daar het volle pond incasseren. Kenners bestrijden de stelling van Arena Card BV dat alleen met een beperkt aantal series oudere kaarten geknoeid kan worden. Ook enkele zeer recente kaarten zijn fraudegevoelig. (foto: fraudegevoelige card) Bij het opwaarderen kunnen zich twee situaties voordoen. Of de kaart kan worden bijgeladen tot de oorspronkelijke waarde of, en dat is veel inte ressanter, tot de hoogst mogelijke waarde. In dat geval kan een kaart van bijvoorbeeld 10 gulden worden omgekat naar een 50 gulden kaart. Om de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 46