REDACTIE Q Onze excuses voor degenen die zijn geschrokken bij het aanschouwen van de voorzijde van deze DAS en dachten bij het verkeerde stadion te zijn aanbeland. Wij beloven jullie dat dit eenmalig is. Het geeft wel aan dat wij gigantisch balen van onze nieuwe kledingsponsor. Na het kwijtraken van het oude embleem en De Meer, nu dit. Ondanks een korte maar hevige stencilactie van een ons onbekend gebleven supporter en vele protesten van diverse fans van het eerste uur, heeft de direc tie besloten het laatste beetje goodwill van Ajax te verkwanselen en op de duitse toer te gaan. Ze zijn zelfs zover gegaan om Bobby Haarms zijn vetorecht met betrekking tot de shirtkeuze te ontne men. Wij beloven bij deze plechtig dat we iedere reële actie tegen adidas zullen ondersteunen. Ook onze excuses naar de abonneehouders die zich ongetwijfeld zijn rotgeschrokken toen deze DAS door de bus tegen de grond knalde. Eveneens onze excuses aan de lezers die de hele avond deze zware last hebben moeten dragen. Maar het is niet anders: DAS 27 is 56 pagina's dik. Dikker dan ooit dus en nog steeds geen reclame. De reden: de relatief lange periode tussen het vorige en dit nummer maar vooral de ouderwets vele gebeurtenissen van de afgelopen anderhalve maand. Helaas is dat het enige ouderwetse, want de vernieuwingsdrang slaat op een vreselijke manier toe bij Ajax. 'New style' directeur Frank Kales lijkt wel per slecht idee betaald te worden. In het inter view op de bladzijden 34 t/m 37 kunnen jullie een aardig beeld krijgen waar hij met Ajax naar toe wil, tot en met kunstgras aan toe. Wat wij ervan vinden hoeven we hier niet uit de doeken te doen omdat columnist EvanZ dit op bladzijde 13 al in "Wij van Vak O" voor zijn rekening heeft genomen. De afgelopen periode heeft op supportersgebied een tweetal trieste gebeurtenissen opgeleverd. Op 9 november overleed Ajax-supporter in hart en nieren Patrick Hessels op tragische wijze (zie de bladzijden 28 en 29) en op 1 december werd Arjen S. vrijgesproken van de moord op Ajacied Alex. Aan de Parnassusweg werd er een toneelstuk opgevoerd dat op Broadway niet zou hebben mis staan. Keihard bewijsmateriaal negerend tuinden de officier van justitie en maar liefst drie rechters hier, tot ontzetting van familie en vrienden van Alex, met open ogen in. December 1999 zal de geschiedenis ingaan als landelijke actiemaand tégen de verplichte combirei- zen en vóór een 10%-bezoekersregeling bij uitwedstrijden. Bij het ter perse gaan van deze DAS was nog niet bekend hoe de actie van Ajax-zijde is verlopen, terwijl het nog maar de vraag is of de wedstrijd door zal gaan. Wat hier aan vooraf is gegaan staat beschreven op de bladzijden 4 en 5. Mochten er vandaag geen DASSEN worden verkocht, dan zitten we allemaal nog vast in een Enschedese politiecel wegens opruiing. Nog een actie: de columnisten EdAdvanEunen willen op 18 maart 2000 het Shirt Nummer 14 heilig hebben verklaard. Op de bladzijden 48 en 49 kun je hier alles over lezen. Wij ondersteunen deze actie van harte en vragen de lezers voor wie dat ook geldt EdAd hierover te mailen. Voor degenen die niet in staat zijn te mailen stellen we onze postbus beschikbaar. Ondanks dat we vóór de uitwedstrijd tegen Twente op de eerste plaats stonden, is het kommer en kwel wat de kwaliteit van het voetbal betreft. Bij vrijwel iedereen bespeur je ongeloof over de eerste plek en hoor je kritiek over het vertoonde spel en dus over Jan Wouters. In diverse artikelen lees je hier wel wat over terug. Waar ook ongeloof over is, is de viriliteit van onze voorzitter. Al beweert hij zelf nog met de besten mee te kunnen en in één van zijn eerste pogingen zijn jongste verovering in blije verwachting te hebben gekregen, insiders hebben hier hun twijfels over (zie de tekening op de linker bladzijde). Overigens noopt het komende vaderschap van Van Praag de DAS-redactie tot het nemen van tegen maatregelen. Wij zijn met onze partners inmiddels hard aan het werk gegaan, om te zorgen dat Van Praag jr. over 20 jaar het nodige tegengas kan verwachten. Inmiddels werpt Euro 2000 zijn schaduwen vooruit. In dit nummer een verslag van wat we niet meer hoeven te vrezen omdat Polen is uitgeschakeld, maar wel kunnen verwachten nu Engeland zich heeft geplaatst. Naast de vaste rubrieken verder in deze DAS een uitgebreid verslag van onze trip naar het beloof de land, OFA-nieuws, parkeermaffia in Zuid-Oost, een wel erg radicale beslissing in "Een week vol nederlagen" en een klassieke middenfoto, namelijk het F-Side-honk in De Meer aan het eind van de 80'er jaren. de ajax ster nr. 27 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 3