Sfeer tijdens Legia Warschau - Pokol Lebork (1996) groep aankomen is belangrijk, omdat de veldslagen in Polen vaak al beginnen zodra de bezoekende supporters in de stad zijn. En het is pas echt over zodra ze weer in de vertrekkende trein zitten. De groepen bij uitwedstrijden bestaan meestal uit rond de 750 man die gedurende de hele dag als een hechte eenheid opereren. Overigens kunnen zelfs de kleinere clubs in de Poolse Eredivisie altijd nog wel zo'n 500 man voor een uitwedstrijd op de been brengen. Van de politie hebben ze trouwens meestal geen last omdat die vaak banger is voor hen dan andersom. buiten de wedstrijden kunnen de mensen de liefde voor hun club niet meer uiten via een sjaal of iets dergelijks. Ook zijn er steeds meer vechtpartijen op afspraak waar de politie vaak van afweet en soms zelfs voor is uitgenodigd. Ondanks dat de uitschakeling voor het EK een domper was, hadden veel Poolse supporters toch al niet de illusie dat het ooit wat was geworden vanwege de prijs van de reis en de prijs van de alcohol. Alcohol is in Polen namelijk heel erg goedkoop, reden waarom de relatief arme Polen zich in hun vaderland vaak helemaal lam zuipen. Maar toch, als die Polen zich geplaatst hadden, dan hadden er wel eens vreemde dingen in België en Nederland kunnen gebeuren. We zullen het nooit weten De situatie nu Nu Polen niet meedoet op het EK richten vele sup porters zich weer op hun eigen club. Het moet voor velen een flinke klap zijn geweest omdat Polen er zo dichtbij was en omdat ze wel eens wilden laten zien wie het sterkste legioen heeft. Vooral de Duitsers stonden hoog op hun verlang lijstje. De ernst van de incidenten neemt nog steeds toe in Polen. Er zijn de laatste jaren al enige doden gevallen. Zelfs de ajax ster nr. 27 Wel volle tribunes tijdens Polen - Italië

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 39