Denkt u dat supporters zich op dit moment kunnen identificeren met Ajax? Vindt u Ajax op dit moment Amsterdams genoeg? Aan het einde van vorig seizoen was iedereen behoorlijk negatief en depressief over het hele gebeuren. De aankopen die we gedaan hebben zijn gemiddeld heel goed gevallen bij de supporters, dus ik denk dat we goed geluisterd hebben naar het signaal dat we de Ajax-cultuur moeten handhaven. Mensen kunnen zich duidelijk meer identificeren met Aron Winter en Frank Verlaat, zonder dat het echte idolen zijn. Stanley Menzo is ook een voorbeeld, wel een echt idool en het is droef dat hij heeft moeten afhaken, ledereen had het gevoel dat het goede keuzes waren. Die mensen kennen het spel, de cultuur en de supporters. Vindt u het geen bezwaar dat Ajax op dit moment geen zelf opgeleide voorhoedespelers heeft? Kevin Bobson mag het af en toe proberen, dat is er dan één. Brutil heeft behoorlijk de kans gehad, is even teruggevallen, maar zit nu wel weer bij de selectie. Er is een aantal jeugdspelers die nog twee, drie jaar bij het eerste vandaan zitten. Ik denk dat Jan fantastisch zijn best doet om die jonge spelers een kans te geven. Het wordt hem kwalijk genomen als ze slecht spelen, maar het is natuurlijk makkelijker om spelers in te laten vallen in een draaiend elftal dan in een elftal dat niet draait. Hij doet zijn uiterste best om die jonge jongens een kans te geven. Maar er zit veel afstand tussen de A1, het tweede en het eerste. Dat is dus wel moeilijk. Als het zo moeilijk wordt om snel door te breken en je krijgt niet een speler op topniveau, dan kom je terug op het vorige verhaal (Ajax nationaal en internationaal), hoe krijg je die ervaring wel. Vroeger was het anders, Johan Cruijffliet een speler invallen en die draaide meteen moeiteloos mee. Er zijn heel veel voetballers hier de grens over gekomen en als die wel er meteen staan, dan is het lastiger voor een jonge jongen. Het is fysieker, het is moeilijker voor een talent om ertussen te komen. Tenzij het een supertalent is. Maar die zie je er nu in het Nederlands jeugdelftal ook niet echt uitspringen. Dat is voor Nederland wel zorgwekkend, wij zitten niet bij de WK onder 17 jaar, wij zitten niet bij de WK onder de 21. Het talent wordt vanaf het lö1-'6 jaar blijkbaar niet genoeg ontwikkeld. Er zijn nogal wat supporters die het om diverse redenen niet eens zijn met de keus voor adidas als shirtsponsor. Wat is uw mening over deze kwestie? We hebben alle facetten bekeken: geld speelt uiteraard een belangrijke rol, maar ook de kwaliteit van de kleding, de inzet van de tegenpartij, hoe graag willen ze met jou werken. Gaan ze vreselijk hun best voor ons doen of wordt het eerst de kleding en het geld en bekijk het verder maar. We hebben ook naar het design van shirts gekeken, adidas is een fantastisch sportmerk, het is heel erg 'in'. Ik weet niet of jullie het leuk vinden om Kournikova te zien spelen, ik vind het leuk om te zien. Wij moeten ongelooflijk trots zijn dat adidas de overstap wilde maken van feyenoord naar Ajax. Wat vindt u van drie strepen op het shirt? Daar moeten we heel zorgvuldig mee zijn en dat moet een zo mooi mogelijk Ajax-shirt zijn. Dat is voor iedereen een hoge prioriteit. We mogen het pas laten zien als zij officieel onze sponsor worden, per 1 juli, maar ik denk dat iedereen enthousiast zal zijn. Dit weekend heeft de Arena-directie de plastic grasmat als oplossing gepresenteerd voor de problemen met de huidige grasmat. In hoeverre gelooft u in deze oplossing? De Arena-directie moet gewoon het gras goed onderhouden zoals het er nu ligt. Als er nieuwe mogelijkheden zijn moeten we daarnaar kijken. Ajax zal daarin de beslissing nemen en dat zullen we heel voorzichtig doen, pas als twintig andere clubs daar ook toe besluiten. Ik geloof niet dat wij de koploper zullen zijn. De Arena directie wil graag van het probleem af, want iedereen zeurt over het gras. Ik vind het gras op dit moment acceptabel en dat vindt de technische staf ook. Als we af en toe een grasmat moeten vervangen dan is dat jammer, maar dan doen we dat. Misschien hebben we niet het beste gras, maar we hebben in ieder geval redelijk goed gras. Als het slecht is dan gaat er een nieuwe grasmat in. De Arena directie moet zich beperken tot het beheer en het onderhoud van het stadion. Wij zijn degenen die vragen stellen over het gras en ook beslissingen moeten nemen over het gras. Ik luister wat dat betreft alleen maar naar Jan Wouters en Bobby Haarms. de ajax ster nr. 27 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 37