foto's Hans ijskoud drinkwater later, moesten wij rochelend toegeven dat dit water inderdaad brem- en bremzout is. Hoogste tijd om het zogenaamde drijvend vermogen van het water aan een stres test te onderwerpen. Besloten werd om de loodzware supporter boer Lola (150 kilo) in het water te gooien. Dit had veel weg van de tewaterlating van de Titanic. Na een plons baande een enorme vloedgolf zich een weg naar de Jordaanse kant van de zee. Lola verdween volledig en enig triomf maakte zich al meester van ons. Tot onze verbijstering kwam Lola enkele seconden later plotseling in drie gedeelten bovendrijven. Het kale grijnzen de hoofd, de bierbuik en klompvoeten staken parmantig boven de zoute drab uit. Nu gaven we het op en namen onmiddellijk aan dat op dit water zelfs gelopen kon worden. Traangas DAS-fotograaf Hans en zijn maat Mike hadden hele andere plannen en wilden na een bezoek aan de Gaza-strook alvast wat kerstsfeer opsnuiven in Bethlehem. Na een gevaarlijke ■tocht door de bergen waarbij de onverzekerde wagen bijna een ravijn inreed, tufte het tweetal opgelucht het stadje in. Zij schonken nauwelijks aandacht aan het grote aantal losse stenen waarmee het wegdek lag bezaaid en toerden nieuwsgierig verder. De schrik kwam even later toen een horde Palestijnen achterna werd geze ten door militairen en een cameraploeg. Een afgeschoten traangasgranaat completeerde het oorlogsdecor, zodat het tweetal huilend met de airco op volle toeren, moest maken dat ze weg kwam. De Ajacieden Peter, Andre, Henk en Marco wer den bijna slachtoffer van een eigen grap. Zij wil den de in Bethlehem aangeschafte souvenirs, een Palestijnse theedoek, wel eens uitproberen. Met de sjaals om het hoofd geknoopt reed het viertal door Palestijns gebied richting Israël. De lokale bevolking in de dorpjes reageerde enthou siast door luid te toeteren en te zwaaien. Volop genietend van de eigen grap hadden de inzitten den niet door dat zij al kilometers op Israëlisch grondgebied reden. Het trok de aandacht van een zwaar bewapende legerpatrouille die de auto "in the middle of nowhere" van de weg haalde. Met meer geluk dan wijsheid ontsnapte men aan een kogelregen van de nerveuze sol daten. Onder bedreiging van getrokken machi nepistolen moesten de imitatie terroristen uit de auto stappen. Dankzij de duidelijk herkenbare huurauto en een vlotte babbel werden de al lang niet meer vrolijke supporters gered uit een nete lige situatie. Tot verbazing van de soldaten ruil den de supporters de theedoeken meteen in voor de Tenslotte Ook de laatste dag van ons warme verblijf in Israël vloog om, zodat we met enige weemoed weer moesten terugkeren naar ons koude kik kerlandje. Nagenoeg alle supporters kunnen terugkijken op een paar onvergetelijke dagen in een curieus land waar we ooit nog eens hopen terug te komen. Sjalom! 26 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 26