1L< tenminste nog kunnen meezingen. De wedstrijd was snel gespeeld. Perfect voet- balweer en een sfeervolle entourage inspireer den de Ajacieden tot een voetbalshow, althans in de eerste helft. De tweede helft was letterlijk slaapverwekkend, maar wij schrokken wakker van de Ajax-liederen die door de Maccabi Ajacieden ten gehore werd gebracht. Niet eer der in de historie zijn we overstemd door buiten landse Ajacieden, er werd hier geschiedenis geschreven. Na een doodgebloede tweede helft, waarin alleen een drietal voor onze neus zich warmlo- pende wisselspelers voor enig vermaak zorg den, klonk tot onze opluchting eindelijk het ver lossende fluitsignaal. Wie dacht dat de spelers de meegereisde fans met een slap wuifgebaar- tje gingen bedanken kwam bedrogen uit. slapende DAS-redacteur foto: Mossad Alleen doelman Grim moest toevallig nog rich ting supporters lopen om zijn handtasje uit zijn doel op te halen. Met veel pijn en moeite wist de goalie een gebaar te maken, waaruit wij na grondige bestudering van de videoband inder daad een vaag bedankje uit konden afleiden. Hier ligt een schone taak voor moraalridder Wouters. De trainer die terecht de spreekkoren van de supporters laakte, kan in eigen huis direct aan de slag met de minstens zo beledigende arrogantie van zijn selectie. Gelukkig kon dit de stemming nauwelijks bederven en in een sfeer volle nazit namen supporters de gebeurtenissen van de dag nog lang door. Andere Ajacieden spoedden zich direct na de wedstrijd naar het strand van Dor, waar zij het bereiken van de volgende ronde vierden met een groot kampvuur. Door de verlatenheid en uitgestrektheid van het strand en de nog steeds milde temperatuur kregen velen het gevoel dat ze inderdaad in het beloofde land waren beland. Ze waren thuis! Sightseeing Na een comateuze slaap, we waren tenslotte al meer dan veertig uur onafgebroken in touw, moesten er de volgende ochtend knopen wor den doorgehakt. Wat zouden we de resterende tijd kunnen doen? De mogelijkheden waren legio. Het strand, hoe aanlokkelijk het er ook uit zag, viel direct af. Een wandeling over het water van het Meer van Tiberias haalde het eveneens niet, te gewoon. Stenen gooien in de Gaza- strook en pootje baden in de Jordaan vielen van wege het tè avontuurlijke karakter ook af. Uiteindelijk viel de keus op een bezoek aan Jeruzalem en een zwemtocht in de Dode Zee en gingen we op weg. Onderweg passeerden we het door Roever beoogde hotel waar de spelers zouden moeten overnachten. Opeens begrepen we waarom de selectie na foto: Roever Rent-a-home afloop van de wedstrijd halsoverkop maakte dat ze wegkwam en naar Nederland terugvloog. Jammer, want wij hadden de woedende selectie graag eens los zien gaan op Arend de Roever die na een wilde achtervolging ongetwijfeld, hoe toepasselijk in deze regio, gekruisigd zou wor den. En de redactie timmert als de beste, dus als de nood aan de man komt hadden we beslist 24 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 24