AJAX 1 RKC 2 AZ toont zich een schandalige gastheer. Verkoopt een honderdje of vijf kaarten aan Ajacieden, en laat zo maar 300 plaatsen onbezet. We krijgen op die manier het idee van doorgedraaide toma ten in Nederland, terwijl ze er in België om zitten te springen. En AZ straks maar klagen dat ze een groter aandeel van de televisiegelden willen heb ben. Verkoop eerst je stadion maar eens vol. Dan pas heb je recht van spreken. Ajax straft gelukkig dit schandalige gedrag van Scheringa en zijn vrienden af. Niet mooi (alweer), maar wel effectief. Toch verlangen velen naar mooi voetbal. We vragen ons af of we dat dit sei zoen wel te zien zullen krijgen. Ajax begint weer met een feestopstelling. Machlas heeft griep Maar Dani, Vierklau en Reuser: waar blijven die toch??? AZ is in de eerste helft veel sterker dan Ajax. Grim houdt Ajax op de been. We moeten zo langza merhand onze mening over Grim bij gaan stellen. Knopper schiet Ajax vanaf zijn afstandje op 0-1 Mooie pass Winter. Daarna vergeet Chivu Bosman te dekken bij een corner. 1-1. En ver diend ook. In de tweede helft laat Ajax AZ even uitrazen. Grim redt weer. Het publiek gaat zich dan lekker ouderwets (zoals vroeger in Alkmaar) roeren. Knopper valt dan ook nog uit. Pipo mag weer een keer buiten spelen van Jan. En eerlijk is eerlijk, hij doet het nu niet slecht. Misschien omdat de AZ-spelers een beetje moe zijn geworden. Van der Lem heeft intussen al zijn spitsen gewisseld. Hosé valt in. Hij mist een niet te missen kans. Shit. De tweede kans is wel raak. 1-2. Vijf minu ten "Brutil Hosé olé olé"-gezang is het gevolg! Misschien niet verdiend gewonnen, maar wel lek ker. Bij de warming-up wordt het duidelijk dat Jan Wouters alweer een feestopstelling voor ons in de ajax ster nr. 27 petto heeft. Kanu op de rechtsback-positie, Pipo achter de spitsen en Hosé in de spits. Is Jan nu al vergeten dat Pipo alleen als invaller functioneel kan zijn?? De Arena blijft opvallend leeg, vooral de Noordzijde is amper halfvol. Ajax moet van daag revanche nemen voor dat blamerende gelijkspel in Waalwijk. Alhoewel Ajax toen achter af blij mocht zijn met dat ene punt. Ajax start dramatisch. De eerste de beste aanval van RKC is het al bijna raak. Daarna is het al niet veel beter. Ajax speelt emotieloos en tempoloos. Ook het publiek doet mee. Soms is het echt muis stil in de Arena. Knopper mist, na aangeven van Hosé, een niet te missen kans. Ook vanaf de vleu gels komt er weinig goeds. Verdedigend bakt Kanu er helemaal niets van. Hosé heeft op het moeras van de Arena waarschijnlijk vergeten voet balschoenen aan te trekken. Of zijn ook zijn nop pen met drie strepen afgeplakt? Hij is dan ook wel erg veel op de grond te vinden. Vlak voor rust komt RKC op 0-1. We raken er al bijna aan gewend. De tweede helft (met (Machlas voor Hosé) verwachten we een fanatieker Ajax. Niets is minder waar. Met het tempo van een parkeer wachter probeert het de solide defensie van RKC uit elkaar te spelen. Zuid wordt ongeduldig en begint langzaam de poten onder de stoel van Wouters weg te zagen. Dan wordt het ook nog 0- 2. Ook Babangida mag het nog even proberen van Wouters. Een nuttige speler voor al die hoge bal len. Reuser loopt dan al een klein half uur warm. Hij raakt er bijna van geblesseerd. De 1-2 van Pipo komt uit de lucht vallen. Reuser mag het zes minu ten proberen nadat Wouters een beetje wakker is geworden. De vierde thuisnederlaag is een feit. Ajax verliest in deze competitie vijf punten aan de abonnementhouder op de nacompetitie. Tot over maat van ramp wordt er ook nog een Man Of The Match uitgeroepen. Hoe verzinnen ze het? Inderdaad, Van Halst was, samen met Chivu, de minst slechte speler, maar om na zo'n schandali ge vertoning nog een MOTM uit te roepen gaat toch echt te ver! Zuid wenst Wouters in de zak van Sinterklaas. Opa Spoor wil dat ook. Misschien wat voor Compostela? Houdt Jan toch nog een beet je binding met Ajax. Een ding is zeker: Ajax is een team zonder hersens en dus zonder creativiteit geworden. Het is koploper zonder beter te zijn dan de tegenstander. Ajax is niet meer in staat een tegenstander de wil op te leggen. Toch knap na al die investeringen. En: Wouters is nu zo'n jaartje bezig als hoofdtrainer. Hij heeft voorlopig nog geen hersencel toegevoegd aan dit Ajax. 21 ZONDAG 5 DECEMBER, 14.30 UUR Wamberto (68) Govedarica (44), J.Comelisse (52) Aantal Ajacieden: 31.000 Man of the match: Sinterklaas

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 21