GAME SPARTA 1 AJAX 2 Ajax speelt al gauw wéér met 10 man als (wéér) Chivu rood krijgt. De paal stopt de pingel. Daarna zien we tot de 83e minuut helemaal niets van Ajax. Pipo mist de grootste kans. Hapoël staat dan al op 0-1 door een benutte penalty na een overtreding van Fred Grim. Ondertussen worden de gezongen liedjes steeds "harder": "We krijgen voetballes", "We willen voetbal zien", "Johan Cruyff", "Spelen voor je geld", "Wouters rot op", "Litmanen", alles werd gezongen uit frustratie met het vertoonde "spel". Vlak voor tijd strooit de sissende speaker Floor nog een kilootje zout in de wonde door bekend te maken dat vak 78.523 Aron Winter tot "Man Of The Match" heeft verkozen. Het had beter geweest het gehele publiek tot "Man Of The Match" te verkiezen. Het publiek schaamt zich voor dit Ajax. Ik weet zeker dat velen een dag later niet hebben willen toegeven toeschouwer van deze wedstrijd te zijn geweest. Ben benieuwd waar Jan Wouters zich nu weer voor zal schamen. Na NEC zijn we in de gelegenheid weer een nieuw stadion(netje) te bekijken: Sparta. Leuk stadion, lekker dicht op het veld, mooi dat het kasteel in tact is gebleven (het wordt op dit moment gerestaureerd) en met een werkend scorebord. Voor de wedstrijd worden er door Spartanen handtekeningen verzameld voor een echte openingswedstrijd van het stadion. Wat wil het geval: Sparta wil een competitiewedstrijd als officiële opening, de supporters zien liever een wedstrijd tegen een Brits team als officiële ope ning. Gelijk hebben ze! Ajax (met weer veel blessures) is op zoek naar revanche voor de twee wanprestaties van de afgelopen week. Dit lukt niet echt. Sparta krijgt al snel kansen op 1-0 en meer. Grim en de onmacht van de Spartaanse spitsen voorkomen erger. Verlaat kopt dan tegen de verhouding de 0-1 in. De treffer werkt voor Ajax niet bevrijdend. Het blijft zeer krampachtig voetballen. De rotter- damse speaker brengt ons in de rust op de hoogte van de score in Nijmegen. Blij zijn we. De spelers zullen het toch ook wel qehoord heb ben? Na de rust laat Ajax zich weer heel erg ver terug zakken. Het middenveld speelt bijna tegen de verdediging aan. De spitsen raken geïsoleerd. Jesper komt nog spelritme tekort en speelt ongelukkig. Staat ook een keer of zes buiten spel. Ook Machlas heeft zijn dag niet. Witschge praat en sjouwt zich gek. De 0-2 van Ajax komt uit de lucht vallen. Jesper komt door op links, zet slecht voor waarna een Spartaan de bal ongelukkig in eigen doel werkt. Wedstrijd in de tas, denken we. Dan geeft Luinge een penalty. Terecht. Hands na een mistrap van Grim. Alleen: er was geen sprake van opzettelijk hands. Een gele kaart had voldaan. Luinge geeft Kanu toch rood. De spreekkoren doen onwerkelijk aan. Kappen daarmee. De derde rode kaart voor een Ajax-speler in suc cessie. Opa Spoor is niet zo goed op de hoogte van de statistieken van Ajax. Ik heb al een dag taak aan het bijhouden van de statistieken omtrent de vertragingen van de NS. Maar vol gens mij is drie rode kaarten op rij een record voor Ajax. De laatste 25 minuten houdt Ajax met hangen en wurgen stand. Ajax mist zelfs nog twee opge legde kansen op 1-3. Zo slecht spelen en toch weer twee weken lang naar 651 kunnen kijken. Hoe zal het worden als Ajax eindelijk eens echt gaat voetballen? ZONDAG 7 NOVEMBER, 14.30 UUR Elkhattabi (64,pen) Verlaat (33), Marilia (59,e.d.) Aantal Ajacieden: 650 Hoogtepunt: het zowel door Sparta- als Ajax-supporters gezongen "Sparta nummer één in rotterdam" 18 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 18