15 Idem. "Dus als feyenoord zijn eigen supporters weert uit Europa, dan komt dat door de vreselijke lucht van de scheten en is dat de schuld van de media?" "In de Arena zijn mensen op de eretribune bedreigd die juichten toen feyenoord 2-2 maak te. Dat heb ik gehoord van mensen die erbij waren, maar ik heb er niets, maar dan ook niets over in de krant gelezen." Idem. 'Dat deze mensen dit te danken hadden aan hun eigen provocerend gedrag hebben wij ook niet in de krant gelezen, wèl in De Ajax Ster, maar die lees je zeker niet?" "Freek de Jonge had vroeger niets met Ajax te maken. Nu wel, hij profileert zich via Ajax. De Jonge is een groot artiest, die Ajax niet nodig heeft om zich te profileren." Idem. "Een groot artiest ben jij nooit geweest en zul jij nooit worden, daarom profileer jij je zeker via feyenoord?" "Het Ajax-bestuur zal ook komen. En dat heeft geen gulden aan het stadion gedoneerd. De club heeft van 1992 tot 1996, dat ze om niet in het Olympisch Stadion speelde, er vermoedelijk zo'n veertig miljoen aan winst weggehaald." De redder van het Olympisch Stadion Piet Kranenberg over zijn tegenstanders in Het Parool van 4 november 1999. "Het blijft onbegrijpelijk hoe Ajax aan dat imago van Joodse club is gekomen. "Het is algemeen bekend dat Michael van Praag de pest aan mij heeft. Hij heeft bij de Raad van State letterlijk tegen mij gezegd: het is nu voor taan afgelopen met Michael en Piet, het wordt meneer Van Praag en meneer Kranenberg. Heb je dat goed begrepen?" De redder van het Olympisch Stadion Piet Kranenberg over zijn tegenstander meneer Van Praag in Het Parool van 4 november 1999. "Moet je nou een hekel hebben aan Van Praag, of is medelijden met zoveel gespeelde veront waardiging meer op zijn plaats?" "Soms denk ik weieens, als ik de problemen van Ajax hoor: nou vrind, jij krijgt nu ook wat voor je kiezen. Het is op dit moment bij Ajax toch niet eenvoudig, om het maar voorzichtig uit te druk ken." De redder van het Olympisch Stadion Piet Kranenberg over zijn tegenstander meneer Van Praag in Het Parool van 4 november 1999. "Er bestaat dus nog gerechtigheid (al heeft nie mand daar wat aan)." "Er zijn hier zulke mooie dingen gebeurd, dat voel je. Ik wacht op de dag dat Ajax hier terugkeert. Jezus, die wedstrijd dat Brian Roy hier Manfred Kaltz dolde, die vergeet ik nooit meer." Nico van Scherpenzeel van Idea Industry, één van de bedrijven die zich in het Olympisch Stadion hebben gevestigd, in Het Parool van 4 november 1999. "Wij wachten mee, want een wedstrijd als deze (Ajax-HSV, 4 november 1987, uitslag 2-0) heb ben we in de Arena nog niet gezien. "Ajax behoort te spelen in kleding van een ele gant merk en niet in werkoveralls, waarin de werkpaarden van bayern münchen zich wellicht wat beter op hun gemak voelen." Ingezonden brief in Het Parool op 8 novem ber 1999. "En vergeet de rotterdamse werkpaarden ook niet." "ledereen wil toch naar Sodom en Gomorra komen, toch?" Arena-directeur Jan Gaasterland in Het Parool van 9 november 1999 over zijn EK-ver- wachtingen. "Aha, dat verklaart zeker de rode lampen op de nieuwe skyboxen in de Arena. Moeten suppor ters straks hier ook met Arena's gaan betalen?" "Ik vind het stom, maar je moet het verstand van die figuren niet overschatten. Wij van Umbro zul len in ieder geval nooit iets doen met die Davidsster in combinatie met een Ajax-shirt." Wil Langenberg, van (binnenkort) Ajax's ex- sponsor Umbro in de Nieuwe Revu nummer 44 over het gebruik van de Davidsster door de Ajax-supporters. "Hoe zit het met jou verstand eigenlijk toen jij dat sponsorcontract met Ajax verknalde?" "Straks zullen supporters gaan roepen dat ze gras het gras willen ruiken. Nou dan moeten ze bij die mat maar wat spuitbusjes graslucht leve ren." Arena-directeur Henk Markerink in Het Parool van 13 november 1999 over de mogelijke aan leg van kunstgras in het mega-theater. "We kunnen natuurlijk ook wat beschilderde decors met supportershoofden op de tribunes plaatsen, zijn we ook meteen van die spreekko ren af. de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 15