"Falen feyenoord is trainer raadsel." Kop in diverse dagbladen van 16 oktober 1999 na de 2-1 nederlaag van feyenoord tegen Roda. "Nou, ons niet hoor". "Gorré steekt wél een hoop energie in het opne men van een cd, heeft wél om vrijdagavond tien uur een optreden in discotheek de iT als hij later dat weekend nog moet voetballen, maar is niet bereid om voetballen als zijn werk te zien, terwijl hij daar gigantisch goed voor beloond wordt." Jan Wouters over Dean Gorré in VI nr. 42 van 20 oktober 1999. "Zo zie je maar weer Dean, wie kaatst moet de bal verwachten. "Het feit dat Richard uitgeleend mocht worden en dat ik hem liever hier hield, zegt al genoeg. Ik heb anderhalf jaar met hem in het tweede gewerkt en had dus een goed beeld van hem." Jan Wouters over Richard Knopper in VI nr. 42 van 20 oktober 1999. "Dit doet de vraag rijzen hoe er binnen Ajax over één en dezelfde speler zo verschillend gedacht kan worden." "Om tegen onze broeders te mogen spelen is het hoogtepunt in de historie van onze club." Reuven Shapira, voorzitter van Hapoël Haifa, in De Telegraaf van 21 oktober 1999. "Omdat Ajax-supporters nogal verwend zijn is het voor velen van hen niet hét hoogtepunt maar wel één van de hoogtepunten. Eindelijk eens twee wedstrijden die als een feest kunnen wor den beschouwd en twee supportersscharen die elkaar respecteren in plaats van elkaar naar het leven te staan. Jawel, ook wij beleefden het als een broederstrijd. "Die 'idioten' op de tribune zullen wel denken dat daar waar ze heen gaan, hun wortels liggen. Maar ze weten niet wat ze zingen, weten niet wat het Jodendom inhoudt, wat onze historie is. Anders zouden ze voor altijd hun mond houden". Een in Amsterdam werkzame Israëlische jour nalist annex Ajax-fan in De Telegraaf van 21 oktober 1999 nadat Ajax en Hapoël Haifa aan elkaar werden gekoppeld. "Net zoals vele andere Nederlandse Joden geeft deze journalist aan dat hij er niets maar dan ook niets van begrijpt. In plaats van blij te zijn dat het woord "Jood" eens positief wordt gebruikt, blijft hij in het negatieve oorlogsverleden hangen. Wees er nou eens trots op dat je Jood bent net als wij er (meestal) trots op zijn dat we Nederlanders zijn. En wees blij dat er duizenden Ajacieden zijn die sympathieën voor jouw volk hebben. En vergis je niet in de beslist wel bij velen aanwezige kennis van het Jodendom. "Onbewust voel je dat een groot deel van Europa naar je kijkt. Op het moment dat ik het veld op ga, kan ik die gedachte van me afzetten." Een euforistische ruud van nistelrooy nadat hij eindelijk een keer een velddoelpunt heeft gemaakt in de Champions League (tegen bay- ern), in De Telegraaf van 27 oktober 1999. "Simpele ziel toch, begrijp je nu echt niet dat er vrijwel niemand meer keek naar het al uitgescha kelde psv, laat staan naar dat gestuntel van jou. En als er dan al iemand keek, was het om jullie te zien verliezen. "Die gerets is geestelijk gestoord." lothar matthaus in het Haarlems Dagblad van 28 oktober 1999 naar aanleiding van zijn aan varing met de opgewonden Belg aan het einde van psv-bayern. "Met het schaamrood op onze kaken kunnen we niets anders dan deze duitse matennaaier gelijk geven. "Ik heb niets tegen Ajax, ik heb bewondering voor onze hoofdstedelijke vrienden." gerard cox in Voetbal Magazine van november 1999. "En wij hebben ook absoluut niets tegen gerard cox, zijn wij nu plotseling vrienden?" "fraser en Litmanen namen allebei afscheid. Het verschil in aandacht was gewoon lachwekkend." gerard cox over partijdigheid van de media in Voetbal Magazine van november 1999. "Het verschil tussen fraser en Litmanen is ook gewoon lachwekkend!" "Ook als het om rellen gaat zijn de media niet objectief. Als bij feyenoord iemand een scheet laat, maken ze er een donderslag van." 14 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 14