Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl de redactie behoudt het recht een brief in te korten. de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. Beste speler, Als frequente bezoeker van de Europese uitwedstrijden, moet het volgende mij toch echt van het hart. Regelmatig komt het voor, dat na afloop van een Europese uitwedstrijd, het bedanken van de meegereisde suppor ters minimaal gebeurt. Het is voor jou misschien moeilijk voor te stellen wat de supporters soms moeten laten om alle financiën rond te krijgen om bij deze wedstrijden aanwezig te zijn. De afgelopen wedstrijd tegen Hapoël Haifa was een tragisch dieptepunt in mijn ogen. Jij en je medespelers namen niet eens de moeite om even over de recla meborden heen te stappen en ons op een fatsoenlijke manier te bedanken voor onze steun. Aan de reacties in het vak te merken, waren alle supporters voor de zoveelste keer ZWAAR teleurgesteld in jullie. Voor ons als supporters zijn de Europese uitwedstrijden het mooiste wat er is, het is alleen zo jammer dat jullie als spelers bijna altijd zorgen voor een teleurstelling na het laatste fluitsignaal. Het respect en de steun die wij jullie geven zouden wij graag van jullie terug ontvangen. Hopelijk zet deze briefje aan het denken, zonder supporters geen voetbal. Met sportieve groet, Olaf. Spreekkoren (1) Beste F-Side supporters, Het volgende moet mij van het hart. Tijdens de wedstrijd Ajax - Roda JC gebeurde weer wat tegenwoordig normaal schijnt te zijn. Reeds bij de eerste beslissing in het nadeel van Ajax begon de Zuidzijde "kankerjol" en "hoerenjong" te roepen, en dat werd, naar mate de wedstrijd vorderde, alleen maar erger. Zeker na de gele kaart voor Wamberto. Ten eerste bereik je er niets mee, want Jol is er de man niet naar om na dit soort verwensingen ineens in het voor deel van Ajax te gaan fluiten. Ten tweede floot Jol een prima wedstrijd en heeft Ajax terecht verloren van een sterker Roda. Ten derde: als we serieus genomen willen worden in onder handelingen met het Ajax-bestuur, zullen we ons een beetje normaal moeten gedragen. Er zijn ook andere manieren om te laten blijken datje het niet eens bent met arbitraire beslissingen/dwalingen. Aad, vak 128. Spreekkoren (2) Beste DAS, De laatste tijd lees en hoor je steeds meer van mede-Ajacieden die zich uitspreken tegen spreekkoren zoals 'kankerjol'. Het liefst zouden ze teksten horen die humoristisch zijn of 2 decennia geleden in de mode waren. Ook DAS (nr 26) maakt zich daar enigzins 'schuldig' aan. Maar daar kan ik me tenminste nog van voor stellen dat dat een weerspiegeling is van bepaalde stromingen binnen de F-Side. En ik vraag me af of deze mensen wel eens naar uit wedstrijden van Ajax zijn geweest. We willen toch niet overkomen als de lolbroek'-Side of de 'ik kan niks nieuws verzinnen'-Side. Dan kan je binnen de kortste keren als Ajacied niet eens meereen uit-wedstrijd van Ajax bezoeken. Want hoe denk je dat andere sides daarop reageren? 10 de ajax ster nr. 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 10