Het formeren van de basis In de afgelopen periode hebben we aangegeven welke zaken we veran derd willen zien rondom het voetbal. We hebben ons als vereniging als de ajax ster nr. 26 doel gesteld om de belangen van mede-suppor ters te behartigen en zaken die supporters veran derd willen zien, aan te pakken en dus verande ringen te bereiken. Om deze doelstellingen te kun nen realiseren hebben we in de afgelopen perio de een beleidsplan opgesteld. Het beleidsplan behandelt onderwerpen op organisatorisch-, sup porters-, vervoer- en juridisch terrein. In dit beleidsplan hebben we nauwkeurig omschreven wat we willen veranderen en waarom we vinden dat iets veranderd moet worden. Momenteel zijn we bezig om ook een tijdsplanning te maken waar binnen we de gesignaleerde problemen gaan behandelen. Wanneer we bepaalde zaken gaan aanpakken zullen we als bestuur met meer con crete ideeën komen, nader bepalen met welke par tijen we moeten onderhandelen, de te volgen stra tegie, enz.. Keulen en Aken zijn immers ook niet op één dag gebouwd! Binnen het bestuur zijn in de afgelopen periode de taken verdeeld en is bepaald welke bestuursleden elkaar ondersteunen. Ondersteuning is in een aan tal gevallen nodig omdat er veel kennis nodig is om de gehele problematiek te overzien en in een aantal gevallen is er een overlapping tussen de beleidsterreinen van de bestuursleden onderling. Als bestuur zijn we hiermee klaar voor de toekomst en kunnen we al onze energie gaan richten op het behartigen van alle mede-supporters. De basis is geformeerd, de opstelling is bekend, het fluitsig naal mag klinken. Nu is het vaak zo dat supporters uit het hele land eerst naar Amsterdam moeten reizen en daar in een trein of bus stappen om vervolgens naar een andere plaats in Nederland vervoerd te worden. Dit brengt onnodige kosten met zich mee. Er moeten dus meer opstapplaatsen komen bij combi-vervoer. Hierdoor wordt de instaptijd kor ter en zijn we minder reistijd kwijt. Meer opstap plaatsen helpt dus om de totale reistijd van alle supporters te verminderen (zie punt hierboven). Wanneer je de hele dag onderweg bent, wil je als supporter iets drinken en eten (een suppor ter is ook een mens). In de trein mag niets mee genomen worden en in het bezoekende stadion is vaak niets te krijgen of de capaciteit is veel te klein. Er moeten meer verkooppunten komen en ruimere regels om eten en drinken mee te nemen. Inmiddels heeft de OFA bij de BOVS deze pun ten aangekaart. Tijdens het burgemeestersover- leg voorafgaand aan de wedstrijd Nederland - Brazilië is het combi-vervoer ter sprake geko men. Zelf zullen we verdere stappen onderne men om combi-vervoer tot het minimum te beperken en indien er sprake is van verplicht combi-vervoer afspraken te maken over goed vervoer. Afscheid Van der Sar Na afloop van de wedstrijd Ajax-Fortuna Sittard heeft de OFA namens alle leden een cadeau aangeboden aan Edwin van der Sar. Het cadeau was een fotocollage met daarin foto's van het afscheid dat supporters hem had den aangeboden tijdens een rond vaart over de Amstel. Edwin was blij verrast met het cadeau en heeft beloofd dat de lijst een speciale plaats krijgt in zijn huis in Turijn.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 7