dag groeide de buit van J. zienderogen. Toch werd de stemming behoorlijk gedrukt door de niet aflatende stroom waarschu wingen van. bezorgde Londenaren. Zij atten deerden voortdurend op de gevaarlijke situ atie bij het stadion en adviseerden om niets maar dan ook niets zichtbaars van Ajax te dragen. Met gemengde gevoelens werd de tocht naar het stadion ondernomen. Het lag midden in een woonwijk en zag er imposant uit. Rondom het stadion heerste een sfeer van gemoedelijkheid. Slechts een handvol alleen lopende bobby's met de handen op de rug liep spiedend rond Mets wees op de aanwe zigheid van een berucht hooliganleger van enkele duizenden fans. Vlak voor het beginsignaal glipten de onherkenbare Ajax-supporters het bezoe kersvak op de South Stand van het sta dion binnen. Een kleine enclave van onge veer tweehonderd overwegend wat oude re Ajacieden moest vocaal stand zien te houden tegen een enorme Engelse over macht. De volledig ingesloten Ajacieden werden al snel ontdekt, direct ontstond een angstaanjagende sfeer. Vanaf de nabijgelegen middelste staantribune, de East Stand, op de lange zijde zette het publiek een zeer duidelijk gearticuleerd "We'll see you all outside" in, waarbij nadrukkelijk in de richting van de Ajacieden werd gewezen. Even later volg de zowel de East Stand Lower Tier als de East Stand Upper Tier en ook de fans onder en naast het Ajax-vakje namen de song over. Enkele duizenden armen ondersteunden de gezangen door onheil spellend naar de Ajacieden te wijzen. De Amsterdammers verschrompelden lang zaam maar zeker. Na de rust probeerden dolgeworden Tottenham-fans het half gekooide vak te bestormen, maar het gezag van een handvol bobby's was geluk kig voldoende om de gemoederen te bed aren. Voor even, want ook aan de zijkant werden pogingen gedaan het vak binnen te dringen. Zelfs het zware traliewerk dat de fans aan de binnenzijde van het sta dion van elkaar moest scheiden werd onderhanden genomen. Zwaar getatoeëer de Engelse armen testten de duurzaam heid van het materiaal en dronken mon den schreeuwden voortdurend zinnen waarin het woord fuckin' overheerste. De boodschap was duidelijk, in dit stadion konden geen grappen worden uitgehaald en dat gold waarschijnlijk ook voor de wijde omgeving. Oog voor de wedstrijd, welke Ajax met 3-0 kansloos verloor, had niemand meer. Slechts één ding hield de fans bezig en dat was hoe er heelhuids uit dit gekken huis weggeko men moest wor den. Ruim voor tijd verlieten de F-Siders één voor één het sta dion voor een lange voettocht naar het metro station Seven Sisters. Degenen die nog niet overtuigd waren, wisten het nu ook zeker: deze tegenstander was vele maten te groot. Pas de volgende dag op de terugreis hervonden de supporters hun bra nie. Aan boord gingen de remmen weer los, zeker toen ontdekt werd dat de traditionele groene doperwten uitstekend als munitie gebruikt konden worden. Supporter M., een rotterdammer met de bijnaam Lampofiel omdat hij te pas en te onpas overal lampen wist uit te draaien, slaagde erin de scheeps vlag te strijken en mee te nemen. Strikt genomen mag een schip zonder vlag niet aanmeren in een haven, hetgeen het fana tisme verklaarde waarmee de bemanning een speurtocht startte. Ook de gealarmeer de kapitein van het schip ging hoogstper soonlijk op onderzoek uit. Hjj betrapte Lampofiel hangend tegen een trapleuning met de vlag nog in de handen. Na een korte achtervolging ontsnapte M. door zichzelf in een toilet op te sluiten. M. probeerde zich van de vlag te ontdoen door deze in brand te steken. Hij vergat echter het brandalarm boven zijn hoofd en werd alsnog gelokali seerd door de bemanning. Enige tijd later liep M. rond zonder vlag maar met een blauw oog, dat hem persoonlijk door de kapi tein werd toegebracht. Het was de enige klap die tijdens deze reis zou vallen. 47

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 47