vl% a^Ax ?avc pie bal In deze rubriek wil DAS proberen overbodig geworden (huis)dieren bij de dierenliefheb bers onder de lezers te herplaatsen. Bij het selecteren van de dieren maakt de redactie geen onderscheid op grond van lichamelijke en geestelijke conditie, herkomst of leeftijd. Het kan gaan om de hamster van Arie van Os, de konijnen (heel veel) van ed de goey, de spinnenvolière van een maffe Emmen-supporter, de pony Kanu van kinderboerderij 'De Koffiemolen' of zelfs papegaaien die op bevel de opstelling van Ajax kunnen opdreunen. Deze keer hebben we voor u in de aanbieding: een Mechelse herder, overbodig gewor den bij de hondenbrigade van de gemeentepolitie van Amsterdam. Het is nog vroeg als we bij het politiebureau arri veren voor ons wandelingetje. Er hangen nog lichte flarden ochtendmist en het is echt weer om een frisse neus te halen. Een agent brengt mij naar de hokken. Daar ligt hij... Hector. In eer ste instantie nog wat lusteloos, maar als hij door heeft dat hij de benen mag strekken, staat hij al snel te kwispelen. Eenmaal buiten wijkt hij geen moment van mijn zijde en volgt hij alsof hij bij Martin Gaus op gehoorzaamheidstraining is geweest. Dat mag ook wel, na vijfjaar trouwe dienst bij de hondenbrigade, in die tijd heeft Hector zo'n beetje alles meegemaakt wat een politiehond zich kan wensen, van ontruimingen van kraakpanden tot de zwaarste risicowedstrij den. Dat hij reeds aan menige hooliganbil gehangen heeft blijkt ook tijdens onze wande ling. Af en toe heeft Hector de neiging naar het achterwerk van voorbijgangers te happen. Als we over de Middenweg naar de plek wande len waar vroeger De Meer stond wordt hij wat onrustig. Het is duidelijk dat hier de nodige, mogelijk zelfs traumatische herinneringen lig gen. Hector zal hier in zijn jeugd het nodige heb ben meegemaakt en heeft waarschijnlijk menig maal supporters van de bezoekende club naar het station van Diemen mogen begeleiden. Aangekomen bij de sportterreinen maken we hem los. Deze hond is in een uitstekende con ditie. Hij trekt moeiteloos meerdere sprintjes en apporteert als de beste. Daar blijft het niet bij. Hoewel gecastreerd gieren de hormonen nog wel degelijk door zijn lijf als hij een teefje tegen komt. Aan alle kanten worden ze gelikt en besnuffeld. Dit valt te verklaren uit het feit dat Hector jaren als een monnik heeft geleefd. Hoewel dit in praktische zin niet meer mogelijk is, heeft hij nog wel degelijk het idee dat er iets in te halen valt. Als ons uitje erop zit moeten we een zichtbaar teleurgestelde Hector op het poli tiebureau achterlaten. Voor wat betreft de herplaatsing denken we aan een beter gesitueerd gezin met kinderen, Zodat hij de andere, betere kant van het leven kan leren kennen. Hector is erg lief voor kinderen mits ze niet met speelgoed naar hem gooien. Daarnaast is hij zeer bruikbaar als waakhond van bijvoorbeeld een kapitale villa in bosrijke omgeving. We verwachten eigenlijk niet anders dan dat deze trouwe viervoeter binnen de kort ste keren ergens in het Gooi een nieuw thuis krijgt. Het zal duidelijk zijn dat Hector een gebruiksaanwijzing heeft, maar hebben we die niet allemaal? Stuur uw reactie met een korte motivatie waarom Hector juist bij u thuishoort naar: de ajax ster nr. 26 DAS Dierenasiel Postbus 4097 2003 EB Haarlem Foto: Wob l/V. 45

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 45