CAN YOU HEAR THE F-SIDE SING! Prijsvraag nieuwe klassieke Ajax-song Het is de laatste tijd nogal komkommertijd wat de supportersliederen betreft. Duidelijk is dat er weer eens een klassieker moet worden verzonnen. Wie maakt de onvergetelijke onvergelijkbare song die iedere wedstrijdhelft minimaal één keer kan en zal worden gezongen? Voor de tekstschrijver van het lied der liederen stellen we een levenslang gratis DAS-abonnement ter beschikking. Inzendingen kunnen worden gemaild, naar de postbus worden gezonden of bij een redactielid worden afgegeven. De inschrijving loopt tot en met maandag 22 november 1999. In de volgende DAS komen we uitgebreid terug op de ontvangen inzendingen. Oh Johnny Ook aan de huidige liederen mankeert nogal eens wat. Zo klinkt het lied "Oh Johnny, zing een liedje voor mij alleen" nog steeds erg goed, maar slaat meestal als een tang op een varken. De eerste keer dat het werd gezongen sloeg het op Johnny van 't Schip, niets mis mee dus. Vooral niet toen de tekst wat werd aangepast en er uit honderden kelen het welgemeende "maak een doelpunt voor mij alleen" klonk. En zowaar, Schippie ging scoren heen (nou ja, hij begon zo af en toe eens te sco ren). Vorig seizoen werd "Oh Johnny" tijdens Twente- Ajax nieuw leven ingeblazen. Een euforistische F- Side gebruikte het lied om de Twente-supporters duidelijk te maken dat Johnny Bosman voor alles een Ajacied is. Tijdens de hierop volgende wed strijden bleef het "Oh Johnny" populair, al was er in geen velden of wegen een Johnny te bekennen. Een door een paar supporters gedane poging om "Oh Johnny" om te zetten in "Oh Sjakie" mislukte jammerlijk, evenals het door DAS (zie nr. 15) op schrift gezette "Oh Shota". Toch geven we het niet op en proberen we het nog een keer met de al weer enige tijd geleden ontvan gen bijdrage van supporter Mart J. B.: Oh Shota, maak een doelpunt voor mij alleen Oh Shota, want voor mij ben je nummer één Als je kapt en je draait en je schiet Ja dan weet je toch hoe ik geniet, Oh oh oh Shota.... enz Als Shota niet speelt, kun je er uiteraard ook Nikos, Brian, Kevin, Pipo, Jesper, Frankie (maar dan moet hij zich wel buiten zijn eigen strafschopgebied bevinden) of wie dan ook van maken. Brian Laudrup Het wordt met de week duidelijker. Brian Laudrup is momenteel de beste Ajacied die op de velden rondloopt. Het wordt dan ook tijd voor een eigen lied, wat nu maar eens een keer niet uit een geijkt nummer moet bestaan. Van supporter Peter uit vak 428 ontvingen we de volgende bijdrage (op de wijs van "De containersong"): Who's the man Number ten Brian Laudrup is our man Jalalala lalala Laudrup. Jesper Gronkjaer en Richard Knopper De meest talentvolle Ajacieden zijn ongetwijfeld Jesper Gronkjaer en Richard Knopper. Ook zij moeten dan maar eens een 'eigen' song krijgen. Voor Jesper ontvingen we begin dit seizoen van een anonieme internetter de volgende song (op de wijs van "Winter wonderland"), die wij tekstu eel iets hebben aangepast: There's only one Jesper Gronkjaer One Jesper Grenkjaer Walking along Singing a song Walking in an Ajax wonderland Oplettende lezers zullen inmiddels hebben opge merkt dat dezelfde melodie al eens in DAS 10 aan Gerald Sibon was vergeven. Destijds was dit lied geen succes, nu hopelijk wel. Voor Richard Knopper hebben we zelfs twee lie deren bedacht. Ze gaan als volgt: (Op de wijs van "Bij ons in de Jordaan"): Daar op het middenveld Is Richard Knopper onze held Ooit gekocht voor maar drieduizend gulden tekengeld Van die stumperds uit die vuilnisbelt. De tweede is op de wijs van "Schele, zie jij die vliegmachine". Ouderen onderons kennen de wijs als Mitch Miller's "March of the River Kwai" uit de klassieke oorlogsfilm "The bridge on the River Kwai". Knopper, we worden kampioen (2x) Knopper, je bent een topper Jij maakt de Joden Dit jaar Kampioen. Als dat geen krakers worden, dan weten we het niet meer! 44 de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 44