Joden gaan naar huis! Beste Ajacieden, Als echte Ajax-fan kan ik sinds 1 oktober al geen oog meer dicht doen en de reden daarvoor is jul lie allen duidelijk: Ajax komt naar ons toe deze herfst Ik kan jullie allen zeggen dat het een grote happening wordt en dat men in Israël zich bijzonder verwant voelt met Nederland en dus ook met het Nederlands elftal. Ajax behoort absoluut tot één van de meest geliefdeclubs en vele Israëli's zullen de tribunes bevolken met een door hen in Amsterdam aangeschaft Ajax- shirt. Clubs die ook in een rood-wit tenue spe len, zoals Hapoel Tel Aviv zien hun supporters dikwijls in een Ajax-shirt naar de wedstrijden komen. Waarom geef ik deze achtergrondinfor matie? Ik hoop dat jullie begrijpen dat de Ajax-supporters bijzonder welkom ontvangen worden en ik hoop dan ook dat de supporters die hierheen komen dat begrijpen. Ik vraag dan ook van jullie om je een iets andere houding aan te nemen dan bij andere wedstrijden. Hier wor den jullie gezien als broers ("Achiem" heet dat hier) en laten we er met z'n allen een mooi feest van maken; Ik zal er zeker zijn, met nog vele andere Ajax-fans. Mochten jullie langer in Israël blijven dan wens ik jullie een prettige vakantie toe. Nog één ding: Joden Kampioen Welke, dat moeten we nog zien! Shalom Ie Achiem, Tim - Tel Aviv. Roever-Rovers 10 tot 15 Europese uitwedstrijden heb ik op rij gevolgd zonder er ook maar één te hoeven mis sen. In verband met mijn werk heb ik weinig vakantiedagen en ben ik vaak gedwongen met Roever te gaan om niet meer dan 1 kostbare vakantiedag op te hoeven nemen. Dikwijls heb ik mij rot geërgerd aan hun prijzen en als het ook maar even kon ben ik toch meteen alternatief georganiseerde busreis gegaan (Heba c.s.). Met ontsteltenis heb ik onlangs de Roever tarieven voor de dagvlucht naar Dukla Banska ontvan gen. 950,= voor een kale reis (dagvlucht, exclusief kaartje en luchthavenbelasting dus reken maar 1100 piek!) Hier en daar wordt al opgeroepen deze vlucht te boycotten en daar zal ik dit keer gehoor aan moeten geven. Niet dat ik het geld niet heb maar ik heb het gevoel dat het einde zoek is, een dergelijke woekerprijs KAN ik niet accepteren. Roever verziek het niet lijkt me achterhaald, Roever heeft voor mij de boel ste vig verziekt en ik zal er voor het eerst in lange tijd niet bij zijn om Ons Aller Ajax te steunen, merci! Eric, vak 125-129, Oss. Naschrift redactie: Over verzieken gespro ken: als je naar Hapoel Haifa wil, kun je alleen met een teamvlucht mee voor 'slechts' 1795,=, uiteraard is dit exclusief alle nog bij komende kosten! Staan is beter dan zitten Beste DAS, Geachte mede-Joden, Zelfs nu na alweer een paar jaartjes Arena is het ons allen nog steeds niet gelukt om op de onze zo geliefde F-Side (125-129) iedereen eendrach tig achter Ajax te krijgen. Zoals dat in het Olympisch (S-SS/T-TT) wel kon. Met als hoog tepunten natuurlijk bengaals vuur zoals je dat nog nooit gedroomd zou durven hebben, en het kon iedere keer zelfs nog mooier. En de bijna symphonische gezangen die je bijna voelde neerklateren op de spelers. Door merg en been. Tja, als iedereen staat, dan is dat mogelijk. Zodra je gaat zitten, kom je in een soort cANAL+ staat. Sommige delen van vakken ogen zelfs timide. Jammer, want het is de gelegenheid om alle dagelijkse stress even van je af te zetten. En om je eens lekker uit te leven door de club te ondersteunen die je de rest van je leven (en zelfs je nageslacht) in je hart zal koesteren. Want anders ZIT je hier niet. Gelukkig is er vak 127. Mensen die weten hoe het moet. En gelukkig weten zij ook steeds meer mensen van aangren zende vakken te motiveren. Maar het gebeurt nog steeds dat te veel mensen aan het begin van de wedstrijd weer gaan zitten. En dat begint meestal vooraan. Dus als die mensen blijven staan dan helpen ze de mensen achter hun. Die moeten dan ook staan en voor je het weet staan we allemaal. Dus: STAND up! If you love Ajax! Andrew (125). Getrommel Beste Redactie, Kan iemand er voor zorgen dat er in de maat wordt getrommeld en niet zoals laatst bij Ajax - Vitesse. Wat een drama was dat zeg. ben echt voor sfeerverhogende zaken zoals trommels, maar dit leek nergens op. Voorstel: hou het bij een of twee trommels in het midden van het midden op 127. Mazzel I Aias, 127. Naschrift redactie: Wij overwegen om een dirigent van het Concertgebouw aan te trekken om nog enig ritme in het gedreun te krijgen. de ajax ster nr. 26 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 43