^^"üétraine MillI e trainer is toch wel een beetje veranderd. Hij heeft zich hier meer aan de cultuur aangepast. Bij Ajax kon hij in de kleedkamer keihard te keer gaan. Bij Barcelona speeit hij niet direct op de man en spreekt hij meer in algemeenheden. Zo moetje in Spanje met mensen omgaan." Ronald de Boer in het NRC Handelsblad van 2 oktober 1999. "Dat geldt dan zeker niet voor Spaanse journalis ten. Overigens heeft Van Gaal in zijn kleedkamer nu meer Nederlanders dan in zijn laatste Ajax-jaar, dus waarom hij dan meer in algemeenheden zou spreken?" "Wij zouden het met Ajax heel moeilijk hebben gehad tegen dit Barcelona, maar met spelers als Kanu, Overmars, Rijkaard, Finidi en Davids in het team hadden we wel gewonnen." Ronald de Boer in het NRC Handelsblad van 2 oktober 1999. "Eindelijk eens een wijze uitspraak. Geef het nou maar toe: Barcelona zal nooit die klasse krijgen die Ajax in zijn hoogtijdagen heeft gehad. Ajax is nou eenmaal Ajax en Barcelona zal altijd Barcelona blij- "Dat was een incident. België maakte doelpunten die er van de 100 keer 99 keer niét ingaan." Ronald de Boer in het NRC Handelsblad van 2 oktober 1999 over de 5-5 tegen de Belgen. "Volgens ons gaat een vrije kopkans op drie meter afstand van het midden van het doel er juist 99 van de 100 keer wél in!" "Dat is heel raar. We missen toch een bepaalde spanning van het kwalificatietoernooi. We zetten ons voor honderd procent in, maar dat blijkt niet voldoende te zijn. Misschien omdat er toch voor zichtigheid is geboden in de oefeninterlands. Van Gaal geeft dat ook mee als je naar het Nederlands elftal gaat. 'Kom weer heel thuis', zegt hij dan. Ach, het is toch ook niet zo erg dat we rustig aanmod deren?" Ronald de Boer in het NRC Handelsblad van 2 oktober 1999 over de matige oefenwedstrijden van Oranje. "Ja, zet je je nou voor honderd procent in of mod der je maar wat aan? Gelukkig geef je zelf het ant woord al. "Elke jongen die op een vervelende manier ver trekt, hoopt dat het slecht gaat met de club die hij achterlaat. Alleen durft niemand dat te zeg gen. Het heeft met eergevoel te maken. Je hoopt echt dat ze wekelijks op hun kloten krijgen, want anders kunnen ze zeggen: 'Kijk maar, het lag aan hen. Nu gaat het beter'. Wij waren de eersten die openlijk hebben aangetoond dat een contract niet nageleefd hoeft te worden." Ronald de Boer in het NRC Handelsblad van 2 oktober 1999 over Ajax. "Nou, dat laatste is in ieder geval iets om trots op te zijn. Alsof je de eerste bent die het zonder bloedverlies met een egel hebt gedaan. Wat die egel daarvan vindt, laat je maar in het midden. En verder: als je een echte clubman bent hoop je nooit en te nimmer dat je duppie verliest, hoe rot een enkeling van die club dan ook tegen je heeft gedaan. Laat dit een wijze levensles voor je zijn!" "Wanneer zie je nou nog een leuke voetbalwed strijd, vroeg de trainer van feyenoord zich hard op af." leo beenhakker in De Volkskrant van 2 okto ber 1999. "Nou kom op leo, feyenoord - RKC (1-2), AZ - feyenoord (0-0), feyenoord - Vitesse (0-0) en Roda - feyenoord (2-1) waren heel vermakelijk." "Islamitische rotterdammers mogen hun brood niet meer aan de eendjes voeren. De dieren wor den zo gul vetgemest, dat er veel eten blijft lig gen, wat ongedierte aantrekt." Onderdeel uit een artikeltje uit De Telegraaf van 9 oktober 1999 over de vervuiling in de deelgemeente feijenoord. "Volgens ons is er zonder dat beetje brood al genoeg ongedierte in dat deel van rotterdam. "De Amsterdamse topclub (Ajax, red.) is waar schijnlijk de meest Joodse club ter wereld en zonder meer het meest geliefde team in Israël." "De 'Joodse' identiteit van Ajax, die voortkomt uit het grote aantal Joodse supporters in de jaren twintig en dertig, betekent dat iedere rechtgeaar de fan zich met zoveel mogelijk Davidssterren moet uitdossen." Twee quotes uit het toonaangevende Israëlische dagblad Ha'aretz na de loting Ajax-Haifa, met als kop "Ajax-Haifa wordt een soort Joodse derby". "Tja Michael, wat moet je daar nu van zeggen?" "Nu voor maar 1,77 per dag!" Reclame-uiting van Canal "Of f646,05 per jaar. de ajax ster nr. 26 41

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 41