dQARKW^ Hallo dan! Eindelijk, daar is hij dan: de heilige nummer 14. Op deze nummer 14 gaan we alles winnen. Zal ook nooit meer vervangen worden en zal het uitstekend doen. Ik adviseer de medische staf van het grasonderhoud op deze nummer 14 geen kunstmest te gebruiken maar Jodenpoep. Wij van het sfeerteam delen wel plastic potjes uit. Hier kunnen de supporters van Ajax hun ontlasting in doen en deze kunnen jullie dan gebruiken om grasmat nummer 14 te bemesten. Het is even wachten op supportersvereniging nummer veertien maar deze zal ook nog wel dit jaar komen en wie weet wat nog meer? Misschien keeper nummer 14 of stadion nummer 14. Wat zal Johan Cruijff hier zijn erê-wedstrijd met veel plezier op spelen. Ik liep laatst door het stadion en zag bij de eretribune een soort kastje staan met daarin de Kick Off. Er stond een bordje bij met daarop: deze programmabladen worden u aangeboden door Ajax. Nou dat was mooi zeg. Ik heb er gelijk maar een paar gepakt (of iets meer) en deze meegenomen naar de F-Side. Deze heb ik uitgedeeld en gezegd dat deze programma's u aan werden geboden door Joark. Bedankt eretribune! Graag wil ik Ajax ook even bedanken vooral hun goede wil bij de wedstrijd tegen Fortuna die in het teken stond van het afscheid van de zwarte panter en Flappie. En hier wil ik even wat over zeggen. Wij hebben met Ajax een afspraak kunnen maken omtrent het vuurwerk. Wat we jaren al zo graag wilden kan nu dus toch. En daar wil ik even wat duidelijkheid over geven. Het is en blijft ten strengste verboden om vuurwerk in wat voor vorm dan ook (sigaretten uitgezonderd) te onsteken in, op of onder het stadion. Waarom? Nou, volgens de wet mag dit gewoon niet. Ook is het dan voor de KNVB niet moeilijk om Ajax een boete te geven. Ik vraag jullie dan ook om eens na te denken over het zelf afsteken van vuurwerk. Ga maar eens na wat de nadelen zijn (hoe mooi fakkels ook zijn, ik ben er ook een groot liefhebber van). Stel: je wordt gepakt voor een fakkel: dat is dan een stadionverbod. Schade die is ontstaan, denk hierbij aan de Arenastoeltjes (wat niet zo erg is), kleding van supporters (ja echt, deze worden doodleuk opgestuurd naar Ajax om dit vergoed te krijgen, na Oud en Nieuw vindt er een verdubbeling plaats) en de gewonden onder ons, zal verhaald worden op diegene die betrapt wordt met een fakkel. Leuk is het natuurlijk als zo'n fakkel wordt doorgegeven als een estafettestokkie, maar juist is het linker dan wanneer iemand gewoon zijn lef toont en bij de gracht gaat staan. Ik vind het klasse dat Ajax ons de kans geeft om op een ander manier ons tege moet te komen en als alles binnen de wet 'regelgeving' valt vindt Ajax dit prima. Wat voor ons inhoudt dat wij onder bepaalde voorwaarden op het veld mogen. Hier kunnen wij ons in vinden, dus vraag ik jullie om, als er weer eens een afscheids- of kampioensfeestje is, er samen een knalfeest van te maken. Kijk, als wij op het veld fakkels kunnen onsteken is op dat moment ook iedereen verzekerd en kunnen wij weinig schade aan derden toebrengen. Ik hou nu op want verkeerspolitie is er al genoeg en wie ben ik om deze boodschap tot uitvoer te brengen? Ik wil nog wel even zeggen dat j ik het nog altijd een eer vind om namens de supporters iets te mogen doen voor de spelers, of dit nou op het veld of in de pers is. Wel is het zo dat ik het eigenlijk liever niet doe, maar als jullie iemand weten die I dit graag doet hoor ik het wel. j Bedenk wel dat ik altijd denk: ik hoor i of zie liever een bekende die dan iets zegt of verkeerd zegt, dan één of andere boer uit Klazienaveen die denkt dat de wedstrijdbal een suikerbiet is en er verder maar op los zwetst. De bekende supporter kun je ook je mening geven als je het ergens niet mee eens bent (op welke manier dan ook), ledereen veel mazzel! Shalom! 40 de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 40