REDACTIE ~o c ra I c O) Met grote teleurstelling hebben wij kennis genomen van het bericht dat Stanley Menzo zijn carrière voor tijdig heeft moeten beëindigen. Maar al te graag hadden wij Stanley een eervol afscheid in de goal gegund, helaas heeft het niet zo mogen zijn. Journalist Paul Onkenhout verklaarde onlangs in De Volkskrant op treffende wijze de populariteit van Menzo bij de F-Side, door te stellen dat hij niet anders is dan de F-Side. "Hij glijdt uit en maakt fouten, net zoals zij". Menzo behoorde inderdaad tot de selecte groep Ajax-spelers waarmee de fanatieke aanhang zich altijd kon identificeren, zelfs met een psv-shirt aan. Opnieuw hebben Ajax-supporters laten zien dat zij het afscheid nemen tot in de perfectie beheersen. Met een indrukwekkende vuurwerkshow, de fraaiste in de Arena tot nu toe, kreeg de Keeper van de Eeuw alsnog het afscheid dat hem toekomt. Gezien de positieve reacties op de tribune moet er zo lang zamerhand toch een compromis mogelijk zijn tussen club en supporters over het meebrengen van fak kels. De argumenten van de torenhoge boetes en de vele astmapatiënten op de tweede ring hebben altijd weinig indruk op ons gemaakt. Aan het veiligheidsaspect kunnen we niet zomaar voorbij gaan, temeer daar er toch malloten schijnen te zijn die fakkels vanaf de tweede ring naar beneden gooien. Wat ons betreft kunnen deze ééncellige figuren niet hard genoeg worden aangepakt. Niettemin zijn wij voor stander van vrij gebruik van fakkels, mits dit op verantwoorde wijze wordt afgestoken. Wellicht dat het sfeerteam hier samen met de club het fakkellicht nog eens over kan laten schijnen. Dat bijna alle uitgenodigde ex-Ajacieden haast demonstratief wegbleven bij het afscheid geeft zo lang zamerhand te denken. Waarom lieten Benni McCarthy, Gerald Sibon, Mario Melchiot en Sunday Oliseh verstek gaan? Het is frappant hoe de verhalen van sommige ex-spelers over hun behandeling bij Ajax overeenkomen. Het geldt niet alleen voor deze lichting spelers, want dit soort verhalen doet al jaren lang de ronde. Wat te denken van een artikel in de Sportweek van Gorré die als werknemer van Ajax niet eens met het tweede team mag meetrainen en letterlijk met een bal het Amsterdamse Bos wordt ingestuurd? Zelfs een transfer wordt geblokkeerd doordat een onredelijk hoog bedrag wordt gevraagd, zodat club en speler met elkaar zijn opgescheept tot einde contract. De torenhoge salariseisen zullen zeker een rol spelen, maar de hele gang van zaken getuigt niet van een koninklijke behandeling. De commotie rondom het pulpprogramma Big Brother verbaast ons volledig. Wij als voetbalfiguranten, om in termen van Freek de Jonge te spreken, zijn toch niet anders gewend om met tientallen camera's op ons gericht een voetbalwedstrijd te bekijken? Het zal niet lang meer duren of de toiletheksjes vragen ook een camera die gericht is op het schoteltje, zodat ze achteraf een incassobureau op een wanbetaler kunnen afsturen. Ook Frank Kales verbaast ons door in het Haarlems Dagblad nog steeds te dagdromen over een Europese competitie en wil straks met twee Ajax-elftallen gaan spelen. Eén team voor de Nederlandse en één voor de Europese competitie. Wij adviseren de supporters om maar vast hard te gaan sparen. Door dit soort onzinnige gedachten wordt ons supportersschap opnieuw zwaar op de proef gesteld en we mogen hopen dat het nooit zo ver zal komen. Inmiddels worden dagelijks enkele postzakken vol bestelbonnen uit onze productcatalogus bij de redac tie afgeleverd, vooral de Champy dekbedden en de smokkeltassen zijn nauwelijks nog aan te slepen. Met spanning wachten wij af wanneer de eerste ontevreden koper een gebruikte en nog vochtige Miss Ajax replica naar ons toezendt, wie durft? Bij het verschijnen van dit blad hebben wij de reis naar Hapoel Haifa erop zitten. Eindelijk een uitwed strijd waarin supporters zich zonder problemen met een Davidsster kunnen vertonen. Gezien de vele hartelijke reacties uit Israël zijn wij benieuwd wat deze "Joodse derby" zal brengen. In ons december nummer zullen we hier uitgebreid verslag van doen. De voor december aangekondigde landelijke boycotactie van het combi-vervoer heeft menigeen aan het denken gezet en achter de schermen wordt door de BOVS koortsachtig gewerkt aan een oplossing die voor zowel club, overheid als supporters acceptabel is. In deze 26e Ster zetten we de laatste stand van zaken uiteen. Verder o.a. in dit nummer: nieuws van de OFA, een interview met Fred Grim en alles over de dood van Gaasterland's zoon. Wij wensen de supporters veel leesplezier toe en besluiten met de slogan: op het naar het herfstkampioenschap! de ajax ster nr. 26 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 3