Roever altijd een reis organiseert komen opeens van een koude kermis thuis en kunnen zich terecht besodemieterd voelen door de sponsor. Al met al is het voor Ajax een uitstekende gelegenheid om het sponsorcontract met dit nietige bedrijfje met onmiddellijke ingang te beëindigen. De OFA daarentegen sloeg haar eerste slag. In samenwerking met reisbureau Nisim Travel uit Hoofddorp kon de kersverse vereniging bijna zestig leden aan een volledig verzorgde driedaagse reis (72 uur!) helpen voor de all-in prijs van 1260. Ook hier speelde reisbureau Roever een kwalijke rol. De OFA blokkeerde voor de zekerheid alle stoelen bij El Al in afwachting van aanmeldingen. Met het argument dat de stoelen nog niet gekoppeld waren aan een passagiersnaam, probeerde Roever de geblokkeerde stoelen bij El Al weg te kapen voor de neus van de OFA. Zowel El Al als Nisim Travel zwichtten niet voor de Roever-druk en hielden vast aan gemaakte afspraken (hulde hiervoor!). I Arena Cards verzamelaars Sommige supporters verzamelen de vreemdste zaken variërend van afgebrande kuipstoeltjes en programmaboekjes tot rellenbanden en handtekeningen van spelers. Triest dieptepunt vormt het verzamelen van (valse?) Arena- cards. Wat moeten wij ons voorstellen van supporters die na binnenkomst in de Arena direct naar de blauwe machine hollen om te kijken of er al een nieuwe card is uitgekomen? Maar liefst 55 verschillende flutkaarten zijn er inmiddels uitgebracht. Hoogste tijd dus om te ruilen en het zal ons niet verbazen als deze supporters straks kwartetgroepjes gaan vormen. "Heb jij voor mij uit de serie Gelynchte zangers de Peter Beense card van 50 Arena's? En voor mij uit de serie Bomaanslagen de zwart-geblakerde Champy zonder benen card?". Met de grootst mogelijke weerzin melden wij dat de ruilbeurs zal plaatsvinden in Diemen op het Gruttoplein 2 op zaterdag 23 oktober, 20 november en 18 december. Brrrrrr. I Internet-site DAS soms onbereikbaar Vlak voor ons driejarig jubileum dreigt de internet site van dit fanzine te bezwijken onder de grote belangstelling. De afgelopen maanden is veel energie gestopt in het verfraaien van de vormgeving, zodat onze gladde praatjes wat beter verpakt worden en als zoete koek geslikt kunnen worden door de lezers. Consequentie hiervan is dat het dataverkeer de door de provider (Euronet in dit geval) vastgestelde grens van 650Mb per dag overschrijdt. De site wordt daarop automatisch naar het strafbankje geplaatst, is daarmee geblokkeerd en komt pas de volgende dag weer in de lucht. Om financiële redenen is het voor dit fanzine niet mogelijk om ongelimiteerd toegang te geven. Wij lopen dan het risico dat de provider ons achteraf een forse rekening presenteert. Wij bezinnen ons op alternatieve (lees goedkopere) oplossingen, zodat onze lezers nog enige tijd last hiervan kunnen ondervinden. Excuses hiervoor! I Een heitje per aandeel Door enkele gelukkige transfers heeft het "bedrijf' Ajax zowaar een winst geboekt van 13.000.000 en mag hiermee Sinterklaas spelen voor de aandeelhouders die per aandeel maar liefst 0,25 tegemoet kunnen zien. Wel moet de aandeelhoudersvergadering nog toestemming geven. Deze vergadering wordt gehouden op 29 november 1999 op een nog onbekende locatie in Amsterdam. De alom aanwezige Peter de Vries, directeur van de VEB (Vereniging van Effectenbezitters), zal ongetwijfeld weer een serie giftige pijlen op de Ajax-directie weten af te vuren zodat vuurwerk verzekerd is. Supporters die elk jaar aanwezig willen zijn schaffen minimaal één aandeel Ajax aan (voor ongeveer 25), maar moeten dit aandeel bij hun bank vóór 19 november laten blokkeren voor de vergadering. I Weer ongevraagde reclame van canal+ Vorig jaar hebben wij bij de Registratiekamer geklaagd over het ongevraagd toezenden van reclamemateriaal van canal+ en één of andere wijnhandelaar. De adresgegevens konden naar onze overtuiging alleen maar rechtstreeks uit de Ajax-administratie afkomstig zijn. Na enkele maanden staakte de instantie het onderzoek wegens gebrek aan medewerking van Ajax. De club frustreerde de rechtsgang door niet te reageren. Wie denkt dat lering uit de zaak is getrokken heeft het mis. Opnieuw krijgt canal+, dat er nota bene voor verantwoordelijk voor is dat voetbalwedstrijden op de meest idiote tijdstippen beginnen, de beschikking over de adresgegevens van Ajax-supporters. Toch is de oplossing kinderlijk eenvoudig: laat seizoenkaarthouders bij aanmelding opgeven of de adresgegevens aan derden doorgegeven mogen worden. Inmiddels buigt de OFA zich over deze kwestie. de ajax ster nr. 26 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 37