kort INIEUWSI I Arena-card fraudegevoelig Al enige tijd circuleren er geruchten op de tribunes over valse Arena-cards. Het zou gaan om gebruikte kaarten die clandestien weer worden bijgeladen. Vervolgens wordt de kaart opnieuw in omloop gebracht voor ongeveer een derde van de prijs. Een woordvoerder van de Arena weet niets af van de geruchten en verwijst naar Arena Card Grace BV. Michel Kalf van deze onderneming reageert aanvankelijk terughoudend op onze vraag ("Hoe weet u dit?") om even later toe te geven dat deze geruchten hem ook hebben bereikt. Dit was aanleiding om een accountantsonderzoek op te starten, alhoewel harde*bewijzen tot nu toe ontbreken. Bekend is dat Arena-cards van een type die ongeveer twee jaar geleden in omloop zijn gebracht, fraudegevoelig zijn. Ook met sommige oudere typen telefoonkaarten, die qua techniek vergelijkbaar zijn, is destijds volop gefraudeerd. Met de nieuwste kaarten is dit een stuk moeilijker geworden. Deze kaarten beschikken over een unieke code waarmee het verloop van het kaartsaldo kan worden gevolgd. Illegaal opgewaardeerde kaarten vallen bij betaling direct door de mand. Waarschijnlijk zal men besluiten tot de klantonvriendelijke maatregel om alie fraudegevoelige Arena-cards te blokkeren. Supporters die met een geblokkeerde kaart willen afrekenen en te kwader trouw blijken te zijn, lopen het risico dat er aangifte tegen hen zal worden gedaan. Mocht blijken dat inderdaad met Arena-cards is geknoeid, dan heeft dat volgens Kalf geen enkele consequentie voor het betaalsysteem. I Gaasterend onder vuur Zo af en toe ploffen er van die vage reclamefolders op de deurmat waarin een gratis dagje uit wordt beloofd naar de grote stad, inclusief koffie met gebak. In mmmmm priegeilettertjes staat in spiegelschrift op de zijkant vermeld dat er onderweg wordt gestopt om een, naar later blijkt, uren durende demonstratie van zuiver wollen gezondheidsdekens mee te maken. Een aalgladde verkoper weet met een geweldig kletsverhaal ("U moet nu beslissen, zo'n aanbod krijgt u nooit meer; ja hoor het helpt ook tegen reuma") minstens de helft van de vaak hoogbejaarde toehoorders een peperdure deken aan te smeren. Ook de organisatie EURO 2000 bedient zich van deze beproefde tactiek en nodigde onlangs de certificaathouders van de Arena uit op de koffie. EURO 2000 had in de maanden ervoor tevergeefs geprobeerd zich te ontdoen van de certificaathouders door alle plaatsen doodleuk op te eisen. Slechts door zich hardnekkig te verzetten wisten de certificaathouders weerstand te bieden aan de annexatieplannen. EURO 2000 kon ondanks een "dreigement" om de Arena te boycotten, niets anders doen dan de rechten van hen te respecteren. Eind september zou de organisatie eindelijk duidelijkheid scheppen over de kaartverdeling. Althans dat dachten de massaal opgekomen aandeelhouders die verwachtingsvol in de zaal plaatsnamen. Het werd echter een koude douche, want het ging de organisatoren helemaal niet om helderheid te geven over de kaartverkoop. Doel van de bijeenkomst was het aansmeren van een "hospitality-pakket" voor twee mille (exclusief BTW en zonder garantie op de eigen stoel) waarvoor de kopers als tegenprestatie na afloop van de wedstrijd een bak slappe koffie mogen weg lurken. Voor de wat avontuurlijker ingestelde zakenman biedt de organisatie het "Prestige Business Arrangement" aan waarbij, als we de brochure tenminste goed interpreteren, zelfs het vrouwelijk schoon is inbegrepen ("De hostesses staan gedurende uw gehele verblijf tot uw beschikking"). De zaal reageerde woedend en in de ontstane commotie dreigde de situatie volledig uit de hand te lopen. Jan Gaasterland kreeg het hierbij zwaar te verduren. In niet mis te verstane bewoordingen werd Gaasterland hele 34 de ajax ster nr, 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 34